Protest przeciwko trybowi zmiany cennika DS PW

Protest przeciwko trybowi zmiany cennika DS PW / Ogłoszenia / Po spotkaniu z Przewodniczącym SSPW / Komentarze


Gość

#1

2013-11-15 12:27

Na wstępie chciałbym Ci podziękować za to, że ktoś broni nas przed administracją PW i stara się walczyć o nasze prawa. Niestety SSPW nie wywiązuje się z swoich funkcji, bo w jego gestii jest dbanie o interesy studentów. Ostatnie lata pokazują, że stało się to już nagminną normą i nam studentom pozostaje pamiętać o tym przy wyborach.
Jeśli chodzi o kwestię optymalizacji kosztów ponoszonych przez poszczególne DS to jestem jak najbardziej za. Moim zdaniem bezcelowe jest zatrudnianie tak dużej ilości personelu. Jako przykład mogę podać DS Babilon, w którym teoretycznie mamy specjalistów od wszystkiego (chłodziarz, malarz, stolarz itp. itd.) a kiedy mieszkaniec ma jakiś problem to nikt nie chce mu pomóc. Wyżej wymienieni fachowcy czas pracy spędzają głównie na pogaduszkach. Czy złym posunięciem byłoby ujednolicenie pracowników administracyjnych? Np. na cały plac Narutowicza zatrudnić kilku wyżej wymienionych fachowców, którzy usuwaliby zgłaszane przez studentów usterki. Trzeba stworzyć coś w rodzaju Administracji Centralnej DS. Zapewniłoby to lepsze wykorzystanie pracowników i zmniejszyło bezpośrednio koszty.

Gość

#2

2013-11-15 13:37

Co do tego co napisałeś
"Cztery, wątpię w naruszenie progu 60% w przypadku przywrócenia starego cennika. Na wnioskach podawaliśmy ceny z kwietnia i to wg tych cen wyliczany jest dodatek mieszkaniowy a nie aktualnych. W związku z czym socjal otrzyma dofinansowanie do akademika do 60% starej ceny, a nie nowej."
7 listopada z pewnych przyczyn otrzymałem zwrot wniosku o stypendium socjalne. Na tym wniosku, pewnie na innych też, została przekreślona kwota wpisana przeze mnie, a obok została napisana nowa długopisem :D
Gość

#3

2013-11-15 13:45

Mi dziekanat wysłał maila z prośbą o natychmiastowe zgłoszenie się w sprawie stypendium. Tam pani poprosiła mnie o skreślenie starej kwoty, jaką płaciłam za akademik i wpisanie aktualnej, podpis mój przy tej zmianie oraz dopisanie w jakim pokoju mieszkam (np. 2-os. czy 3-os.)

xyz

#4

2013-11-15 13:57

Druga sprawa, rzeczywiście decyzje są już wydawane. Mam swoją od wczoraj. Kwota zwiększenia też jest większa.

Tylko jedna sprawa mnie nurtuje, wszyscy mówią, że studenci socjalni dostaną finalnie więcej. Może rzeczywiście dostaną te 10-20zł (w zaleznosci od DS) więcej niż rok temu. Ale nie bierzecie pod uwagę inflacji, już i tak wysokich cen jak na akdemiki (abstrachując od ich standardu) oraz tego, że nawet jak ktoś dostanie te 300-400zł miesięcznie z uczelni to i tak nie jest to wielki dochód, a często rodziny nie są w stanie dosłać czegoś od siebie.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-11-15 14:43



Gość

#6

2013-11-15 15:16

a czy nikt nie wpadł z Nich na pomysł że traktujemy wszystkich równo i podnosimy wszystkim po 20 czy 10 zł?? i takim sposobem nie płaci więcej tych 600 osób tylko 5000. pokręcone to tłumaczenie jak dla mnie....no ale....

Gość

#7 Re:

2013-11-15 21:47

#6: -

Traktujemy wszystkich równo? Ja stypendium socjalnego nie dostaję i jestem zmuszony pracować, żeby zarobić na swoje utrzymanie. Jeśli chcecie równego traktowania to trzeba skończyć z wypłacaniem socjala. Dlaczego miałbym być karany za to, że zarówno ja, jak i moi rodzice ciężko pracujemy? Komuna się skończyła (podobno).

gość

#8 Re: Re:

2013-11-17 20:08

#7: - Re:

Piwo dla autora :D. Zlikwidowaliby socjał w Polsce to nie byłoby tyle narzekania. Teraz to każdy wychodzi z założenia " mi się należy" i nie ma zamiaru palcem kiwnąć żeby zmienić swoją sytuację. Jeżeli komuś jest mało pieniędzy to zawsze weekendami można pracować i dorobić sobie pare groszy.


Gość

#9

2013-11-18 12:20

...wynika ze wzrostu kosztów (np. śmieci)...
Prawdziwy bullshit! Przecież o śmieciach wiadomo było już w maju, dlatego podniesiono ceny o 10zł! Teraz kierownicy chcieli podnieść pensje administracji i reszcie, więc potrzebowali hajsu! I zapytajcie o to kierowników i rektora, a nie męczycie Samorząd!
gość

#10

2013-11-18 14:40

#7,#8, nie każdy kto pobiera socjal siedzi i się opierdziela. Właśnie wiele z tych osób mimo pobierania pieniędzy z uczelni dalej haruje weekendami, a i w tygodniu się zdarza że do pracy trzeba iść. Nie wszystko jest czarne albo białe, a wszyscy ludzie chcą zachować jakiś standard życia więc dostają socjal żeby mieli trochę łatwiej bo nie dość że w domu się nie przelewa, na uczelni trzeba się uczyć to jeszcze do roboty chodzić.

Gość

#11

2013-11-20 03:57

Pawle, napisałeś, że nowy cennik wchodzi od 1 grudnia, a np w Rivierze pojawiła się karteczka, że osoby, które zapłaciły za listopad starą kwotę mają dodatkowy czas po otrzymaniu stypendium na dopłatę do "nowej kwoty" za listopad. To mi nie wygląda na uczciwe działanie ze strony uczelni, skoro Tobie powiedziano, że te "dopłaty" mają obowiązywać od grudnia...

Btw. Bardzo się cieszę, że są jeszcze takie osoby jak Ty, które nie mają tego w dupie i walczą o prawa studentów.