Nie dla wycinki 1000 drzew wokół Pogorii 3

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nie dla wycinki 1000 drzew wokół Pogorii 3

ip

#51

2014-01-28 21:13

Przypomina się o potwierdzeniu swojego podpisu poprzez kliknięcie w link podany w wiadomości e-mail. Niepotwierdzone podpisy nie są liczone.

Gość

#52

2014-01-29 04:05

Walczmy o każde drzewo. Bez roślin wyginiemy, a zwłaszcza w tym mieście. Zorganizujmy kontrakcję zadrzewiania Dąbrowy, bo kapusta na każdym klombie nas nie uratuje.
rakowata kapusta

#53

2014-01-29 04:10

Walczmy, bo kapusta na każdym klombie nie uratuje nas. Bez zieleni wyginiemy. Na osłodę będziemy mieć w naszym Szpitalu oddział onkologii i obłożenie musi mieć.

Gość

#54

2014-01-29 05:41

O tak

Gość

#55

2014-01-29 09:36

Taka petycja jest potrzebna gdyż władze miejskie mają gdzieś przyrodę w naszym mieście. "Dębowa Dąbrowa" to czysta kpina.Na pięknym zakątku jakim jest Pogoria IV quady niszczą najpiękniejsze miejsca, tam gdzie były drogi szer.2,5 m teraz są szerokie na kilkanaście metrów błotniste rozlewiska,mnóstwo zniszczonych drzew,wyspa na której mewy miały swoje gniazda rozjechana.Wygląda na to że miejscowi notable i ich znajomi muszą się gdzieś wyszumieć i to jest właśnie to miejsce. Inaczej trudno zrozumieć indolencję miejskich władz mimo zgłaszanych problemów .Gdzie są tak zwani ekolodzy ?

Gość

#56

2014-01-29 09:57

Jakby zaśpiewał poeta "... Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście. W żar epoki udzielą wam chłodu tylko drzewa, tylko liście. Pamiętajcie o ogrodach, czy tak trudno być poetą..."
Jak powiedział mądry człowiek: "Jeśli złowicie ostatnią rybę, wypijecie ostatnią kroplę wody, zetniecie ostatnie drzewo, to pieniędzmi ani się nie najecie, ani nie ugasicie swojego pragnienia, ani nie wytworzycie choćby jednej cząsteczki tlenu..."
Proponuję wyciąć rzeczywiście chore drzewa, a w ich miejscu zasadzić nowe:))

Gość

#57

2014-01-29 14:50

podraza sam się wytnij matole!

Gość

#58 Obojętność Prezydenta

2014-01-29 16:26

W petycji była wysunięta prośba o zmniejszenie wycinki drzew, a prezydent nawet nie wykazał dobrej woli, olal kompletnie to co mieszkańcom leży na sercu i na czym im zależy.
Władze naszego miasta szukają tylko "MIEJSCA KTÓRE MOGĄ PRZYNIEŚĆ KASĘ" widać to wszędzie. Wycinane są drzewa, niszczone tereny zielone, wolne przestrzenie i dosłownie stawiane nowe bloki przed oknami, pytam się kto na to pozwala. Nie po to ludzie się przeprowadzali do Dąbrowy by ty z zielonej zrobić BETONOWĄ.
Już część parku w centrum Dąbrowy wycięli po to by postawić ALDI...
Takich przykładów możnaby mnożyć, każdego dnia coś się dzieje nie tak jak powinno.
W głowie się nie mieści to wszystko!!! Czuję obrzydzenie i zero szacunku dla rządzących tego miasta!, radni tylko siedzą i grzeją siedzenia i przyklasują odgórnym nakazom i interesom.
Dąbrowa to ZIELONE, duże miasto i chciałabym żeby takie pozostało..




Gość

#59 Re:

2014-01-29 16:37

#36: -

Dokładnie. W lato przejeżdżając rowerem przy plaży, odczuwa sie straszny smród od grilli.

Większość plażowiczów i wypoczywająccyh, jak się popatrzy na rejestracje samochodowe to są mieszkańcy miast ościennych: Sosnowca, Katowic a nawet Chorzowa.

Wiem to jest kolejny problem na inną dyskusję i warto pomyśleć, czy nie zakazać grillowania na terenach przy Pogorii.

 

Odnośnie pomysłu na wybudowanie stacjonarnych grilli, uważam, iż jest to wielka przesada.


Gość

#60

2014-01-29 20:17

znowu ktoś chce sie dorobić najpierw na drzewie na opał a potem na sadzonkach brawo pamietajcie o tym przy wyborach ,no chyba że tak jak w maałpim gaju wytnie sie drzewa i postawi następny super moloch

Gość

#61

2014-01-30 09:22

Dąbrowa Górnicza to miasto z którego pochodzą moje korzenie nie chcę aby ktoś niszczył tam lasy mój pradziadek był tam przez lata leśniczym

Gość

#62

2014-01-30 13:52

zostawić drzewa

Gość

#63

2014-01-30 19:06

Co to za pomysł by wycinać drzewa???? Ktoś komuś zapłacił za drewno? szemrany interesik? Ktoś sprawdził kto na tym zarobi?

Gość

#64

2014-01-30 21:31

Kolejna katastrofa. W tej enklawie żyje wiele gatunków zwierząt i ptaków, to jest zakłócenie ekosystemu Pogorii, Czarnej Przemszy. To kolejna bezmyślna decyzja niczym wycinka starego parku pod wybudowany sklep Netto w centrum Dąbrowy. Zielona Dąbrowa to mrzonka!

Gość

#65

2014-01-31 18:25

Szkoda drzew

Gość

#66 wiele razy był ten problem zgłaszany, ale bez echa. Z tego nic nie majaRe:

2014-02-02 07:47

Robert Dąbrowianin

#67 Stanowczy Sprzeciw !

2014-02-02 10:21

Znam to jezioro i jego brzegi jak własne mieszkanie tam spędzałem wolny czas jako dziecko i nadal spędzam jako osoba dorosła.W sobotę 1 lutego byłem na miejscu wycinki i to co zobaczyłem jest po prostu przerażające i nie ma nic wspólnego z troską o bezpieczeństwo i wygodę osób wypoczywających (myślę że prawdziwą przyczynę tych działań poznamy w niedalekiej przyszłości) Na odcinku 500 metrów zostało ścięte około 340 drzew ! Policzyłem z grubsza ponieważ niektóre drzewa były ścinane kilka centymetrów poniżej poziomu gruntu i pnie nie są widoczne dlatego liczba wyciętych drzew może być większa .W wielu przypadkach miejsca te są zasypywane mieszaniną ziemi i wiórów... dlaczego?
Jako mieszkaniec Dąbrowy Górniczej wyrażam stanowczy sprzeciw dalszemu wycinaniu drzew i wnoszę o natychmiastowe zaprzestanie wycinki i stworzenie społecznej kilkuosobowej grupy złożonej z botaników i leśników która zweryfikuje zasadność działań na terenie wokół jeziora Pogoria 3.
Jednocześnie proponuję zgłoszenie faktu tak drastycznego przetrzebienia drzewostanu bezpośrednio do Ministerstwa Środowiska.
Jestem przekonany iż próby załatwienia sprawy na poziomie Urzędu Gminy podobnie jak w przypadku wycięcia części parku w centrum miasta pod budowę marketu Aldi to strata cennego w tym przypadku czasu.
zaglebiak

#68 wycinka

2014-02-03 10:59

Ja bym Panu Podrazie radził zabrać się większe problemy niż wycinka drzew na pogorii. Choć pewnie i tak ma gdzieś głos mieszkańców, podobnie jak przy budowie marketu w centrum do którego nikt nie chodzi. Ale wiadomo - hajs się sam nie nabije, prawda Panie Podraza?