Petycja w sprawie statystów
Petycja w sprawie statystów / Ogłoszenia / Podpisy / Komentarze
|
Gość |
#12022-01-23 21:54witam, u mnie obecnie jest złozona sprawa w sądzie z agencją sceneria za brak dopłaty do planu i dyskryminację płacową...
podpisałam te petycje.
AT |
|
| |
|
Gość |
#22022-01-24 06:13Zamieść, tę petycję, też na grupie "Film - Reklama, obsada, obsługa, realizacja". Tam też jest wiele ogłoszeń dla statystów.
|
|
| |
|
E J. |
#3 Re:2022-01-25 09:28Na FB nie widzę grupy Film - Reklama, obsada, obsługa, realizacja . Znalazłam 125 (!) grup i zamieszczamy na niej posty z linkami na petycję. Niektórzy administratorzy nas blokują, posty bez polubienia spadają ze strony. Nie znam wszystkich grup, Może jest jeszcze jakaś o której nie wiem? Niemniej proszę o komentarze, lub chociażby polubienie. Sprawy idą w naprawdę dobrym kierunku, ale mała ilość podpisów może sprawić, ze petycja nie zostanie załatwiona po naszej mysli. |
|
| |
Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)
2022-01-31 11:23- Date of removal: 2022-01-31
- Powód usunięcia:
|
Elżbieta Jaworska Autor petycji |
#5 Linki na inne grupy2022-01-31 22:52Grupa Film- reklama... jednak się znalazł! Może jeszcze ktoś zna grupy, które sa licznie odwiedzane, a nie widzieliście postu z linkiem? Prosze o informacje. |
|
| |
|
EJ |
#6 Re:2022-02-05 14:00Trzeba walczyć o swoje, nikt za nas tego nie zrobi. Ze Scenerią nie współpracuję, ale opinie o niej nie są najlepsze. |
|
| |
|
Ta |
#7 Hmmmmm2022-02-05 15:30Za stawki g - Kciuki |
|
| |
|
EJ |
#8 Re: Hmmmmm2022-02-05 21:06Teraz ZUS przygląda się naszym umowom, trochę dostali. Jeżeli stwierdzą (a jest na to szansa), ze nasza paca nie jest umową rezultatu (w końcu nie mamy wpływu na ostateczny kształt filmu), a starannego wykonania (musimy robic to, co nam reżyser każe), WYGRAMY! Będziemy mieć umowy zlecenie, które objęte są chocby minimalnymi stawkami godzinowymi. Jak agencja nie będzie mieć kasy, aby płacić nam za 10 godz. plan, będzie musiała go skrócić do np. 6 godz. Osobiście bardzo irytuje mnie brak poszanowania naszego czasu, a że plany przy dobrej organizacji mozna skrócić, to fakt, widze ile czasu przebywamy na planie bezczynnie. Jak nie beda umieli nam tego czasu dobrze zorganizować, będą musieli płacic więcej. Do tego będziemy sie domagac dopłaty za sprzedaż wizerunku i praw autorskich. |
|
| |
|
Gość |
#92022-02-12 20:31Jeszcze jedną sprawę warto poruszyć. Wśród statystów pojawiają się osoby bezrobotne, pojawiając się na planach np 3x w miesiącu dorobią sobie np. 240 zł/mc, teoretycznie każde takie 'zatrudnienie' powinno być zgłaszane do urzędu pracy, a potem wyrejestrowane, bardzo dużo z tym zamieszania, za każdym razem. Nie da się wyrejestrować i zarejestrować za jednym zamachem. Często na planie nie dostaje się podpisanej kopii umowy, która jest konieczna do wyrejestrowania, a biorą dane do urzędu skarbowego. Niedopilnowanie tych spraw może przyczynić się do kłopotów jak np. utrata ubezpieczenia. Czy nie można w przypadku statystów rozwiązać tego inaczej? |
|
| |
|
EJ |
#10 Re:2022-02-13 12:38Im głębiej w las, tym więcej drzew. Teoretycznie znam ten problem, mnie on jednak nigdy nie dotyczył. Na debacie mamy zbyt mało czasu, trudno mi powiedzieć, czy uda sie go nadmienić, a rozwiązać? Tam wszystko musi przejść przez żmudne procedury, przeciw nam niemal wszyscy, ludzie, którzy rozpatrują tę petycję zarabiają z 10x minimum krajowe i najzwyczajniej nie czują problemu. Zreszta nawet na debacie 20.10 ktoś powiedział, że dobrze, że na debatę przyszli statyści i powiedzieli, jak realnie wygląda życie na planie, bo oni o tym zwyczajnie nie wiedzieli. |
|
| |
Milczenie nie powoduje zmiany.
Autor tej petycji zajął stanowisko i podjął działanie. Zrobisz to samo?
Inne petycje, które mogą cię zainteresować
Zapewniamy bezpłatną platformę do publikowania petycji online. Stwórz profesjonalną petycję on-line za pomocą naszego serwisu. Petycje są publikowane w mediach każdego dnia, więc stworzenie petycji jest świetnym sposobem, na zwrócenie uwagi opinii publicznej i organów decyzyjnych.