Protest przeciwko likwidacji kaplicy Jerzego Nowosielskiego
Skontaktuj się z autorem petycji
Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Protest przeciwko likwidacji kaplicy Jerzego Nowosielskiego
|
Gość |
#12015-03-10 10:20Św. Jan Paweł II i św. Andrzej Metropolita Szeptycki w grobach się przewracają wobec takich niszczących działań! |
|
| |
|
Renata Rusnak Gość |
#22015-03-10 12:09Nie wyobrażam sobie takiego barbarzyństwa ze strony Kościoła, jak likwidacja malowanej osobiście przez jednego z najważniejszych artystów chrześcijańskich kaplicy! Jako studentka ukrainistyki miałam okazję do śledzenia jej powstawania, do szukania w całym Krakowie farb w kolorze indygo. Czy teraz mam obserwować jej zamalowywanie? |
|
| |
|
Gość |
#32015-03-10 12:12Bardzo ważna i trafna petycja. |
|
| |
|
Gość |
#42015-03-10 12:29mam nadzieję, że to banalne nieporozumienie, wynikające z ignorancji i szybko zostanie naprawione. |
|
| |
|
Gość |
#52015-03-10 12:56Brak słów |
|
| |
|
Gość |
#62015-03-10 13:29Postawa tej kapituły to niewyobrażalna głupota. |
|
| |
|
Gość |
#72015-03-10 14:43NIE SPONSORUJĘ |
|
| |
|
Szymon Modrzejewski |
#8 Kanonicza2015-03-10 14:58Przyjaźń? Współpraca? Kultura? Coś kapituła ma nierówno pod kopułą jak rzekł kolega. Tę kamienicę ta kapituła darować powinna Fundacji, a nie demolować wieloletnią pracę wielu ludzi. |
|
| |
|
Gość |
#92015-03-10 16:44to szczyt głupoty o barbarzyństwa |
|
| |
|
Cisowski Jan (Krakowianin) Gość |
#102015-03-10 17:50Ów Likwidacja stoi jawnie w sprzeczności z wartościami jakie nieść powinno chrześcijaństwo. ŚDM w Krakowie, i takie postępki??, św. nasz paierz zaiste się krzywi!! |
|
| |
|
Gość |
#11 ,2015-03-10 17:50niech ktoś zorganizuje demonstrację |
|
| |
|
Gość |
#132015-03-10 18:05popieram w całości |
|
| |
|
Gość |
#142015-03-10 18:57Nie badzmy barbarzyncami |
|
| |
|
Gość |
#152015-03-10 19:12proponuję tę petycję z podpisami wysłać do papieża. |
|
| |
|
Gość |
#162015-03-10 19:20Popieram! |
|
| |
|
Gość |
#172015-03-10 19:25w USA istnieje prawo bardzo surowo karzace niszczenie dziel sztuki nawet jesli zniszczenia dokonuje wlasciciel . Karalne jest usuwanie dziela z miejsca dla ktorego bylo ono pierwotnie przeznaczone a nawet karze sie pokazywanie dziela w niekorzystnym kontekscie . Polska nie dorosla widac do uszanowania wlasnego dziedzictwa kulturowego . |
|
| |
|
Gość |
#182015-03-10 19:57Fundacja i kaplica to fragment Ukrainskiego wymiaru Krakowa i tak ma zostac zebym wielokulturowy Krakow nadal istnial http://h.ua/story/363367/ |
|
| |
|
Gość |
#192015-03-10 20:04bardzo ważna sprawa, to jest ogólnonarodowe religijno kulturalne bogactwo o bezcennej wartości barbarzyńskie podejście do tak ważnej dla miasta Krakowa i Kraju sprawy, gdzie przyjażń polsko-ukraińska |
|
| |
|
Gość |
#202015-03-10 20:36jaki powód likwidacji jest? Bo to naprawdę byłaby wielka szkoda... |
|
| |
|
Gość |
#21 Re:2015-03-10 21:03Kościół chce zrobić w tym miejscu centrum organizacyjne Światowych Dni Młodzieży |
|
| |
|
Gość |
#222015-03-10 21:16rece opadaja. |
|
| |
|
Gość |
#232015-03-10 21:19Drodzy, informujcie wszystkich o tej sprawie, podkreślam, że nie chodzi o zachowanie przestrzeni Fundacji, ale o Kaplicę Nowosielskiego! Naprawdę niewielką przestrzeń, w której zmieści się kilka (dosłownie) stanowisk z komputerami. Nie warto! |
|
| |
|
Gość |
#242015-03-10 22:06To takie piękne miejsce... |
|
| |
|
Gość |
#252015-03-10 22:26Kultura nie może podlegać ramom finansowym i kwestii upodobań Kapituły. |
|
| |
|
Milczenie nie powoduje zmiany.
Autor tej petycji zajął stanowisko i podjął działanie. Zrobisz to samo?
Inne petycje, które mogą cię zainteresować
Zapewniamy bezpłatną platformę do publikowania petycji online. Stwórz profesjonalną petycję on-line za pomocą naszego serwisu. Petycje są publikowane w mediach każdego dnia, więc stworzenie petycji jest świetnym sposobem, na zwrócenie uwagi opinii publicznej i organów decyzyjnych.