Sprzeciw przeciwko zniszczeniu rzek Sokołdy i Supraśli
Skontaktuj się z autorem petycji
Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Sprzeciw przeciwko zniszczeniu rzek Sokołdy i Supraśli
![]() Anonymous |
#12014-01-29 17:01Wędkarze też powinni mieć prawo głosu w tej sprawie! |
|
| |
|
Gość |
#22014-01-29 17:09Popieram petycje. |
|
| |
|
Gość |
#32014-01-29 17:23Tak właśnie przerabia się unijne pieniądze niszcząc przy okazji Polską przyrodę.... |
|
| |
|
Gość |
#42014-01-29 17:24Zachowajmy naturalne rzeki |
|
| |
|
Jacek Płachecki Gość |
#52014-01-29 17:58Popieram petycję.Jestem przeciwny dewastacji naturalnej przyrody ! |
|
| |
|
Gość |
#62014-01-29 17:58Co to ma być? Gdzie będziemy wędkować? nie nie tak nie może być trzeba coś z tym zrobić |
|
| |
|
Gość |
#72014-01-29 18:02Co tu dużo pisać,nie można dopuścić by kolejna rzeka została zniszczona... |
|
| |
|
Gość |
#82014-01-29 18:20Przeorali Kwisę podczas tarła a teraz kolejna rzeka!? Popieram inicjatorów... |
|
| |
|
Gość |
#92014-01-29 18:36Chyba nadszedł już czas by zweryfikować wiedzę i kompetencje meliorantów, oraz raz na zawsze skończyć z niszczeniem naszych rzek poprzez zmianę prawa. Kasa to nie wszystko. |
|
| |
|
Gość |
#102014-01-29 18:50Autorzy petycji mają sto procent racji. Nie chodzi tylko o ryby i ekosystem, ale także skutki tych prac dla społeczności nadrzecznych poniżej planowanych prac. Dziś doliny Sokołdy i innych dopływów Supraśli stanowią, dzięki swej torfowej strukturze, ogromne gąbki doskonale retencjonujące wody i buforujące efekt silnych opadów. Ingerencja w te bardzo delikatne struktury spowoduje redukcję tego efektu gąbki i znakomite zwiększenie zagrożenia dla terenów w dolnej partii doliny, a przede wszystkim samej Supraśli. Nieuchronnym efektem będą znacznie groźniejsze wezbrania tej rzeki i wzrost zagrożenia także dla miasta Supraśl. Tak nie utrzymuje się rzek już nigdzie w Europie.... Rzeki nie mogą być miejscem absorbcji środków, byle je pochłonąć.... Na Świecie renaturyzują, w Polsce demolują. Dość tych wandalizmów |
|
| |
|
Gość |
#112014-01-29 18:56Moją rzeke spotkała "konserwacja" majaca na celu zapobieganiu powodzią,prawda jest taka że domów wybudowanych 5 m od rzeki nic nie uchroni a rzeka będzie musiała się odbudowywać koleje 25 lat. |
|
| |
|
Gość |
#122014-01-29 18:59Niszczenie tak cennej fauny i flory naszego biotopu to Kpina!!! |
|
| |
|
Gość |
#132014-01-29 19:09życzę udanej akcji |
|
| |
|
x |
#14 Precz od naturalnych rzek2014-01-29 19:10Precz od naturalnych rzek |
|
| |
|
Gość |
#152014-01-29 19:11Dlaczego interes jednej grupy społecznej -rolników jest realizowany kosztem pozostałych obywateli. Jest to wbrew konstytucji, która wszystkim gwarantuje równe prawo. Ta grupa nad wyraz hojnie korzysta z usług państwa między innymi z melioracji, nie płacą PIT i podatku od dotacji unijnych a wszystko pieczętuje śmieszny KRUS |
|
| |
|
Gość |
#162014-01-29 19:23Kpina... Płynie obok miejsca mojego zamieszkania rzeczka na której w tym okresie również zostały przeprowadzone takie prace "konserwacyjne". Przed nimi rzeczka była rybna (klenie jazie ładne płocie okonie i szczupaki), oraz mało zarośnięta, z fajnymi jamkami i podmyciami. Po konserwacji, w rzeczce pływa jedynie zielsko i to multum tego zielska, kleni, jazi już tam nie widać, zdarzy się mały okonek lub uklejka. Konserwacje rzek na pewno nie maja dobrego wpływu na cały ekosystem. Ale "beton" wie lepiej... |
|
| |
|
Gość |
#172014-01-29 19:35Wszystkie rzeki zniszczy ta mafia. Pod pretekstem ochrony przeciwpowodziowej itp. |
|
| |
|
Paweł |
#18 Re:2014-01-29 19:49Kolego! Nad brzegami Sokołdy i Supraśli nie ma domów ani budynków! Tam są tylko turzycowiska, oraz łąki, pastwiska. |
|
| |
|
Gość |
#192014-01-29 19:59Nie tędy droga - odmulanie to przekleństwo i zabijanie rzeki |
|
| |
|
Gość |
#20 tu nawet rolnicy nic nie winni, tam łąki turzycowe, żubry je tylko jedząRe:2014-01-29 20:06 |
|
| |
|
Gość |
#212014-01-29 20:24Niszczenie każdego środowiska naturalnego, które jest dobrem wspólnym jest KARYGODNE! PROTESTUJMY, DZIAŁAJMY, REAGUJMY bo każdy głos ma znaczenie! |
|
| |
|
Gość |
#222014-01-29 20:40Zostawcie rzeki w spokoju! |
|
| |
|
Gość |
#232014-01-29 20:41Stop degradacji! |
|
| |
|
Gość |
#242014-01-29 20:48Jak dotąd , wszystko chce się naprawić czy poprawić metodami inwazyjnymi, a wystarczy nieraz naprawdę nie wiele . Żyjemy w XXI wieku , a metody mamy jakie mamy - szkoda , bo skutki mogą być nie odwracalne. |
|
| |
|
Gość |
#252014-01-29 21:34To jest skandal by ingerowac tak bezmyslnie w przyrode.W innych krajach dzialania sa zupalnie przeciwne. |
|
| |
|
Milczenie nie powoduje zmiany.
Autor tej petycji zajął stanowisko i podjął działanie. Zrobisz to samo?
Inne petycje, które mogą cię zainteresować
Zapewniamy bezpłatną platformę do publikowania petycji online. Stwórz profesjonalną petycję on-line za pomocą naszego serwisu. Petycje są publikowane w mediach każdego dnia, więc stworzenie petycji jest świetnym sposobem, na zwrócenie uwagi opinii publicznej i organów decyzyjnych.
