Petycja w sprawie przywrócenia pani Rędzioch posady polonistki

Gość

/ #48

2013-05-27 20:59

Gimnazjum i zajęcia języka polskiego z Panią Rędzioch zakończyłam dokładnie 10 lat temu. Ani w liceum, ani też na studiach nie poznałam drugiego takiego nauczyciela, któremu poza merytorycznym przekazem zależało na człowieku. Jedyny raz w historii naukowej, kończąc właśnie naukę w gimnazjum, nauczyciel wręczył każdemu z nas kartę z życzeniami na dalsze życie. Nie były to standardowe, bezosobowe zwroty a szczere słowa, zindywidualizowane dla każdego z nas. Znała nas, jak nikt inny, pomagała odkryć zamiłowanie i zdolności pisarskie u osób, które same siebie o to nie podejrzewały.
Pani Edyta Rędzioch, z pozoru bezkompromisowa, w rzeczywistości bardzo wrażliwy nauczyciel. Może zabrzmi to bardzo patetycznie, ale to wyjątkowy nauczyciel z misją pedagogiczno-polonistyczną. Uważam, że podtrzymanie decyzji dyrekcji odsuwającej nauczycielkę do jej podstawowego zadania jakim jest nauka języka polskiego, realnie "skrzywdzi" młode pokolenie tego gimnazjum. Mimo upływu lat, wciąż bliskie są mi losy szkoły, która dotychczas wypuszczała w świat młodzież z ponadprzeciętną znajomością języka polskiego i odkrytymi zdolnościami polonistycznymi.