PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE


Gość

/ #2250 O zakaz Frakingu -1000 pracowników służby zdrowia, w liście otwartym do Obamy

2014-02-25 11:58

http://21stcenturywire.com/2014/02/24/1000-health-professionals-in-open-letter-to-obama-calling-for-ban-on-fracking/.

tłumaczenie google: 1000 pracowników służby zdrowia, w liście otwartym do Obamy Wezwanie Zakaz Fracking
24 lutego 2014 przez 21wire Zostaw komentarz
21st Century Przewód mówi ...

Jestwojna PR dzieje. Energii i przemysłu gazu łupkowego jest chodzenie do malowania ich proces Fracking (wychwytywanie szczelinowanie hydrauliczne i gazowe ) jako całkowicie bezpieczne i nie grozi świeżych dostaw wody i środowiska naturalnego ...

Tysiące " interesariuszy " , udziałowcy i beneficjenci (w tym wybranych przedstawicieli i urzędników służby cywilnej ) stanąć osobiście uzyskać od "rewolucji gazu łupkowego " , ale zyski są krótkotrwałe . Aby wzmocnić opinii publicznej w tej sprawie ,armia " adwokatów " został wdrożony , którzy gromadzą się wypowiedzieć sekcje w Internecie , dzięki czemu pseudo - naukowe twierdzenia , że istnieje "ryzyko zerowe " skażenia metanu tabeli wody i wygodnie pominąć jakprzemysł ma nie opłacalne dla których proces utylizacji zużytych " toksycznych i radioaktywnych płynów Frack " . Ich celem jest , aby chronić miejsca pracy i zyski przemysłu malując faux konsensusu , i bagatelizować zagrożeń na każdym kroku. Ich motywy mogą być w 100% finansowy tylko . W najlepszym , ich jedyną odpowiedzią jest kopać ten finansowego i środowiskowego bombę zegarową w dół do następnej generacji z gór " toksyczny " rozwiązań składowania odpadów . Inny przypadek dając lobby przemysłowego innego przepustkę - w zamian za udział w zyskach , oczywiście .

Obama - Palenie - Frack -Pipe
W Stanach Zjednoczonych , niektóre 1000 pracowników służby zdrowia połączyły się w tej sprawie do żądania, rząd centralny w końcu rozwiązać problem w imieniu narodu Stanów Zjednoczonych , a nie działa zakłócenia i zapewniając osłonę dla przemysłu gazu łupkowego . Są one następujące (wersja częściowo skrócone ) :

Szanowny prezydent Obama ,

W załączeniu listy z ponad 1000 pracowników służby zdrowia w całym kraju domagają się zaprzestania szczelinowania .

Operacje szczelinowania często używać toksyczne związki chemiczne , generują miliony litrów ścieków , które mogą być splecione z rakotwórczym , a nawet materiałów radioaktywnych , astma uwolnienia lotnych związków wywołujących organiczne (VOC) oraz innych szkodliwych zanieczyszczeń do powietrza , którym oddychamy ( ... ) ...

Biorąc pod uwagę ten przejazd uszkodzenia , te służby zdrowia twierdzą,ostrożne i ostrożności odpowiedzi byłoby zatrzymać Fracking i wzywają do natychmiastowego działania z administracji i innych wybranych urzędników w celu ochrony zdrowia publicznego .

Z poważaniem,

Courtney Abrams

Dyrektor Programowy Woda czysta
Ameryka środowisko Centrum Badań i Polityki

-

Chrońmy Ameryka zdrowie z Fracking

20 lutego 2014

Prezydent Obama ,Biały Dom ,
1600 Pennsylvania Avenue ,
NW Waszyngtonu 20500

Szanowny prezydent Obama ,

Lekarzy, pielęgniarek , naukowców i innych pracowników służby zdrowia oraz zdrowia publicznego , jesteśmy głęboko zaniepokojeni wysokonakładowego poziomego szczelinowania hydraulicznego ( " szczelinowanie " ) i jej rosnące zagrożenia dla zdrowia publicznego i środowiska .

Operacje szczelinowania ( tzn.pełny cykl operacji wydobywczych , nie tylkotechnika szczelinowania ) wstrzyknąć złożonych miksów toksycznych związków chemicznych głęboko pod ziemią ; wygenerować miliony litrów ścieków , które jest często splecione z radioaktywnymi , raka i innych toksyn chorobotwórczych ; uwolnienia toksycznych
chemikaliów do powietrza , którym oddychamy , i znacznie przyczynia się do zmian klimatu .

Każde z tych zagrożeń coraz zbiera żniwo , w tym:

• operacje szczelinowania zostały zanieczyszczone źródła wody pitnej z Pensylwanii do Nowego Meksyku .

Przecieki i wycieki płynu - szczelinowania , które często zawierają znane substancje rakotwórcze (np. benzen ) i zaburzające gospodarkę hormonalną substancji chemicznych - są zanieczyszczone rzeki i strumienie . Inne zanieczyszczenia nie wpłynęły do ​​studni indywidualnych. I szczelinowanie ścieków - często zawierające metale ciężkie ( np. ołów, arsen ) oraz materiały radioaktywne (np. radon , uran) - jest wymywane z setki dołów odpadów do wód podziemnych .

• zanieczyszczenia powietrza uwalniane z operacji szczelinowania zawierają lotnych związków organicznych (VOC) , niektóre są rakotwórcze, a niektóre uszkodzenia wątroby, nerek i centralnego układu nerwowego .

Naukowcy z University of Colorado School of Public Health wykazały, że ludzie żyjący w ciągu pół kilometra studni szczelinowania gazu miał wyższy nadmiar życia ryzyko zachorowania na raka , niż osób mieszkających dalej .

• Istniejerosnąca liczba udokumentowanych przypadków osób cierpiących ostrych i przewlekłych skutków dla zdrowia podczas pobytu w pobliżu operacji szczelinowania - w tym nudności, wysypka , zawroty głowy, bóle głowy i krwawienia z nosa . Lekarze recenzowanie dokumentacji medycznej w Pensylwanii nazwali te choroby "wierzchołek góry lodowej " wpływu szczelinowania na zdrowie .

( ... ) ...

Biorąc pod uwagę ten przejazd uszkodzenia ,ostrożnego i ostrożności odpowiedzi byłoby zatrzymać szczelinowania . Zamiast tego,przemysł naftowy i gazowy stara się poszerzyć szczelinowania w szalonej tempie , nawet w dziedzinach , które dostarczają wody pitnej dla milionów Amerykanów .

W związku z tym , zachęcamy do podjęcia dwóch natychmiastowych kroków w celu ochrony rodziny i społeczności na frontach szczelinowania :

Najpierw zadzwoń do zamykania luk, które zwolnione szczelinowanie z kluczowych postanowień Bedrock przepisów ochrony środowiska i zdrowia publicznego naszego narodu , w tym Clean Water Act , Clean Air Act i niebezpiecznych ustaw odpadowych. Po drugie, należy zastosować się do zalecenia Fracking komitetu doradczego swojej administracji i deklarują wrażliwych obszarów - w tym miejscu , które dostarczają wody pitnej dla milionów Amerykanów - jako " poza granice " do szczelinowania .

Zlekceważenia , wysokiej głośności poziome szczelinowania hydraulicznego może wkrótce pojawić się w jednym z największych zagrożeń dla zdrowia, środowiska stanęliśmy na pokolenie .

Apelujemy , aby podjąć działania teraz .

Z poważaniem,

Podpisany przez tysiące amerykańskich placówek ochrony zdrowia :
http://www.indybay.org/uploads/2014/02/21/compiled_hp_letters_to_president_obama.2.20.14.pdf