Podwyższenie zasiłku pielęgnacyjnego osobom niepełnosprawnym

kasienka

/ #46 Za smucona ta wiadomoscia ze w Polsce jest najgorzej, a zagranioca o wiele lepiej.......

2014-03-26 13:21

Jestem Osoba Niesłyszacą z Wadą Słuchu.

Otóż w tym roku nie wzrosł Zasiłek Pielegnacyjny. Kwota wynosi obecnie tak jak i w ubiegłym roku 153zł.

Pytanie brzmi na co je wydajemy.

Otóz odpowiedz brzmi na Leki które są kosztowne, na Badania ktore są oczywiscie platne, na wyzyty lekarskie ktore tez trzeba opłacic i na potrzeby zwiazane z Aparatem Słuchowym.

Ale czy to wystarczy?? Z punktu mojego widzenia nie wystarcza.

Wciąż jest zamało i brak pieniedzy na leki itd.

O prace z Wadą Słuchu jest bardzo cieżko znależć, albo i jest ale nie chcetnie przyjmują do pracy ze wzgledu na Wade Słuchu. A to jest bardzo krzywdzace dla Nas, - Osób z Wadą Słuchu.

Jak mamy zyć.

Ranta Socjalna dla Osób z Wadą Słuchu jest zbyt Niska, w dodatku nie każdy ją posiada.

Zasiłek Pielegnacyjny też jest zbyt Niski.

Najdziwniejsze jest to ze zagranica maja ogromna sume z ktora żyja normalnie. A my w Polsce najgorzej.

A to Nasze podsumowanie z życia:
Brak Pracy - 0zł
Brak Renty Socjalnej - 0zł
Lub
Posiadanie Ranty Socjalnej - 619zł
Zasiłek Pielegnacyjny - 153zł
Podsumowanie:
772zł - majac zasiłek i rente, bez pracy,
153zł - majac zasiłek, bez renty i pracy.

Jak tu zyc?opłacajac za jedzenie, ubrania, naukę, mieszkanie, za wizyte do lekarza??
Jak tu opłacic za leki i potrzeby do aparatu słuchowego??

Patrząc tu w Polsce panuje Chaos,Bieda i Skąpiradło. Miało być dobrze a jest gorzej.

Zauwazając ze Za Granica sa o wiele lepsze warunki dla Niepełnosprawnych niz Polsce.

Za granica dostaja tego czego chca i co najlepsze pomagaja tym osobom potrzebujacym.

Ranta Socjalna i Zasiłki Pielegnacyjne sa o wiele wyższe i lepsze do życia - zagranicą.

Pytanie brzmi czemu to nie zrobi to Polski Rząd ????????

Czyżby jest zaslepiony czy moze unika Nas...

Polski Rząd zarabia sporą sume, zamiast dzielic sie z najsłabszymi..

Chciałabym aby sie poprawiło w Polsce, aby nam wszystkim siez zyło dobrze...

Mam nadzieje ze po tej Petytacji sie jakos ogarna i uda sie :)

Pozdrawiam tym co walczą o to co sie nalezy :)