Podwyższenie zasiłku pielęgnacyjnego osobom niepełnosprawnym

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Pana Premiera Donalda Tuska oraz Pani Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, o podwyższenie wszystkim uprawnionym osobom niepełnosprawnym zasiłku pielęgnacyjnego z 153 zł do 1000 zł

 

Musimy zrobic wszystko, żeby osoby odpowiedzialne za działania na rzecz osob niepełnosprawnych przyczyniły się do podwyższenia zasiłku pielegnacyjnego. Aby tego dokonac musimy uzbierac przynajmniej 3 tysiące podpisów, a wierzymy, ze będzie wiecej. Zróbmy wszystko co w naszej mocy. Jeżeli zdobędziemy wymaganą liczbę, lub liczba będzie rosła,  wyślemy tą petycję do odpowiednich stron, które nam mogą pomóc. Teraz wszystko zależy od was! Zapraszajcie znajomych, rodzinę, przyjaciół, ludzi z twittera do podpisania petycji, to nic nie kosztuje a może Pan Premier Donald Tusk oraz Pani Marszałek Sejmu Ewa Kopacz i podwyższą wszystkim zasiłki pięlęgnacyjne.

Po prostu nam też należy się więcej niż 153 złote.

 

Masz jakieś propozycję lub masz kontakt z mediami pisz śmiało na mój e-mail: pzdziech-bytom@wp.pl

Tutaj będę przedstawiać do kogo napisałem i w jakiej sprawie.
  • W dniu 26/03/2014 - napisałem email o pomoc do Dziennika Zachodniego.
  • W dniu 27/03/2014 - napisałem email do : Sekretariat Prezesa Rady Ministrów, Biuro Budżetowo-Finansowe, Biuro Dyrektora Generalnego i Biuro Poselskie Ewy Kopacz (PO)
  • W dniu 28/03/2014 - wysłano email prośbą o wsparcie nas do Solidarna Polska Pana Zbiegniewa Ziobro oraz Pana Arkadiusza Mularczyka
  • W dniu 25/05/2015 - wysłano email do Pana Prezydenta 

 ______________________________________

Dostałem odpowiedź na z dniach 25/05/2015 - 

Pan Paweł Zdziech 

Szanowny Panie

Potwierdzając  wpływ Pana listu  nadesłanego w dniu  25.05.2015 r. na prezydencką skrzynkę poczty elektronicznej uprzejmie informujemy, że  zapoznaliśmy się z jego treścią. Dziękując za list uprzejmie informujemy, że nadchodząca korespondencja jest wnikliwie analizowana  zgodnie z przyjętym w Kancelarii Prezydenta RP trybem.

Nawiązując do poruszonego problemu pragniemy wyjaśnić, że zasady weryfikacji  świadczeń rodzinnych (w tym także zasiłku pielęgnacyjnego) ściśle określają  przepisy ustawy o świadczeniach rodzinnych.W myśl art. 18 ww. ustawy  kryterium i kwoty świadczeń (z wyłączeniem wysokości świadczenia pielęgnacyjnego przysługującego z tytułu sprawowania opieki nad  niepełnosprawnymi członkami rodziny)  podlegają weryfikacji co 3 lata, z uwzględnieniem wyników badań progu wsparcia dochodowego rodzin, które przeprowadza i  przedstawia Instytut Pracy i Spraw Socjalnych.

Następnie po uzgodnieniach Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych wyniki weryfikacji ogłaszane są w drodze obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”. W przypadku braku  stosownych uzgodnień weryfikacji dokonuje Rada Ministrów w drodze rozporządzenia.

Jednocześnie wyjaśniamy, że zmiana przepisów ustaw  może nastąpić tylko na drodze legislacyjnej. Zasadą jest, że inicjatywa ustawodawcza jest poprzedzana analizą ekonomiczną i określeniem wszelkich – przede wszystkim finansowych skutków podjętych decyzji, dlatego projekt zmiany ustawy wymaga zazwyczaj merytorycznego przygotowywania przez odpowiedni dla danej sprawy resort.

Organem w rządzie odpowiedzialnym za realizację polityki  społecznej państwa jest Minister Pracy i Polityki Społecznej (ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa), gdzie można również kierować wszelkie uwagi i opinie w tych kwestiach. 

Z poważaniem joanna kamińskaekspert

Biuro Listów i Opinii ObywatelskichKancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa

tel. +48 22 695 26 56, fax +48 22 695 22 38

e-mail: blo@prezydent.pl

 

Wysłano odpowiedź na ten email:

Witam i dziękuje za odpowiedź, proszę o zajrzenie na stronę petycji.

http://www.petycjeonline.com/podwyszenie_zasiku_pielgnacyjnego_osob_niepenosprawnym

I pragnę poinformować że zasiłek pielęgnacyjny nie jest podwyższany od kilku lat, jest kwotą 153 zł, Zasiłki dla osób niepełnosprawnych powinien być podwyższany wszystkim osobą a nie tylko Matką opiekujących się dzieckiem niepełnosprawnym.

Pozdrawiam
Paweł Zdziech

___________________________________Poważeniem
Paweł Zdziech

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Paweł Zdziech do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook