PETYCJA W SPRAWIE ZMIAN PRAWA GEODEZYJNEGO I KARTOGRAFICZNEGO

Leszek Piszczek
Autor petycji

/ #96 Góral wszystko po kolei

2014-10-08 16:01

Wszystko co napisałeś, to moje kredo od wielu lat. Ja jestem za... ale osądzając nasze postulaty z tej petycji, że są na NIE, nie wziąłeś pod uwagę okoliczności jakie towarzyszyły powstawaniu tych postulatów. Przede wszystkim treś to jest wypadkowa dyskusji grona osób, która brała udział w "Pikiecie 9 września", a ta była przecież manifestacją kilkuset geodetów własnie na NIE... nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego. Na NIE nie tylko treściom noweli ale również sposobowi w jaki zostaliśmy potraktowani przez władzę.

Góral, od 5 lat działam w PTG bo miałem nadzieję, że własnie takim działaniem na TAK da się zmienić rzeczywistość, zmienić patologie drążącą Geodezje od lat. Samorząd Zawodowy oczywiście na TAK, miedzy innymi z naszej inicjatywy powstał Zespół Roboczy ds. opracowania koncepcji samorządu zawodowego geodetów pod egidą GGK, a równocześnie gdy dyskusje o samorządzie trwały w zespole, powstały przepisy które dyscyplinę zawodową oddają w ręce urzędów wojewódzkich oraz GGK. O innych sprawach nie będę pisał bo tu jest za mało miejsca... Z posłami też już było. W każdym bądź razie ja już nie wierzę, że dialogiem można cokolwiek zmienić. Z władzą należy tylko tak działać jak działają związki zawodowe, i to nie tylko Górników. Proszę sobie przypomnieć działania związków zawodowych lekarzy... Jaka siła w naszej rzeczywistości może wejść w spór zbiorowy? Może PTG, GIG, SGP, PGK, SKP itp.? 

Najpierw siła a potem dialog.

Pozdrawiam