Petycja w sprawie leczenia zwierząt bezdomnych KTOZ


Gość

/ #31

2014-10-25 11:48

Jestem absolutnie za tym , że umowy o świadczenie usług na rzecz bezdomnych zwierząt powinny być przejrzyste, jasne a do tego upublicznione . Na stronie każdej gminy powinna wisieć informacja - która klinika/ lekarz weterynarii mają podpisaną taką umowę , w jakich godzinach można prosić o pomoc, pod jakim nr telefonu , jakiego typu pomocy człowiek może się spodziewać - czy jest możliwość przechowania rannego zwierzęcia w danej klinice, jakie zwierzęta podlegają tej opiece ( w niektórych gminach słyszałam , ze koty są zwierzętami dziko żyjącymi i nie ma na nie podpisanej umowy z żadnym weterynarzem ... ) a przede wszystkim powinna być dokładna informacja co się z takimi zwierzętami później dzieje - na stronie gmin powinny być ewidencje odłowionych bezdomnych zwierząt , miejsce ich pobytu .
No i myślę że jest nas na tyle dużo , że można by się pokusić o nękanie naszych włodarzy żeby to była norma . Żeby nie było wielką tajemnicą to co powinno być klarowne, żeby takim było nie tylko w Krakowie ale w całej Polsce .