Wprowadzenie fotoradarów na Al. Warszawskiej w Olsztynie

Michau

/ #36 Otwarty list do autora petycji.

2014-12-03 15:04

Witam! W jakim celu miałby być postawiony ten fotoradar?

Bezpieczeństwo? Niestety  nie zostanie podniesione w ten sposób. Wnioskuje o usunięcie tej petycji z kilku prostych powodów. 

Wypadek który miał miejsce nie był wcale skutkiem przekroczenia prędkości. kierowca samochodu po prostu się nie zatrzymał,zagapił się/nie zauważył. Tu właśnie leży problem bezpieczeństwa. Ograniczenie jest na tym odcinku drogi jest do 70km/h ten kierowca nawet gdyby jechał tam ostrożne 50km/h i tak by zabił, niestety a z tego co wiem nie jechał za szybko. Fotoradar spowoduje tam tylko większy tłok na drodze. Sam jestem kierowcą, mam nadzieje że też masz prawo jazdy i mnie zrozumiesz. Kiedy kierowcy zwłaszcza ci niedzielni widzą fotoradar często mocno zwalniają lub hamują w ostatniej chwili kiedy zauważą fotoradar (nie wiadomo może zatrzymują się przed przejściem?) i to dużo poniżej dozwolonej prędkości, To już samo w sobie powoduje groźną sytuację, reszta prawidłowo jadąca część kierowców musi uważać na tych hamujących przy okazji pilnując prędkościomierza, robi się tłok, wtedy widoczność jest dużo mniejsza. Kolejny argument to fakt, że Pieszy to GOŚĆ na jezdni. nie ważne czy jest na pasach czy nie. Dlaczego wasza koleżanka nie spojrzała czy nic nie jedzie? Często widzę zwłaszcza na Kortowie że ludzie nie idą przez jezdnie bezmyślnie, nie zwracając uwagi na samochody. A gdzie zasada ograniczonego zaufania? Powinnaś zaapelować do ludzi aby bardziej uważali chodząc po jezdni. 

Twierdzę, że nie fotoradar a kładka nad drogą to rozwiązanie które może uratować komuś życie!!! Jest to droga krajowa bodajże nr 53 krzyżuje się z drogą krajówką nr 16. Cały tranzyt do Rosji i na Litwe oraz w głąb kraju np do Warszawy czy Poznania jeździ właśnie tamtędy. te drogi powinny być drożne i bezpieczne, zapewniłaby to właśnie kładka!

Jeśli też i moje pieniądze jako podatnika mają być wydane na podniesienie bezpieczeństwa to niech zostaną wydane w sposób logiczny i przemyślany, uważam że natychmiast powinnaś usunąć tą petycje a wystosować 2 nowe (pierwsza to Kładka nad drogą a druga aby KAŻDY pieszy przed przejściem zawsze upewnił się czy oby na pewno może przejść, z tego co wiem uczą tego w przedszkolach) które naprawdę oszczędzą komuś życie a nie pozbawią jak może to być w przypadku postawienia fotoradaru. 

Pozdrawiam, student uwm Michał