NIE dla likwidacji stada bizonów w Kurozwękach.
Alma Maltese Autor petycji |
/ #227 Re: Re:2015-07-04 18:57
Tak, oczywiście! Wspólne DNA żubra i bizona może stanowić zagrożenie ale w przypadku hodolwi w Kurozwękach pojawiło się znacznie więcej niedomówień. Jak odpowiedzieć na pytania: 1. dlaczego po nieomal 15 letniej hodowli pojawia się urzędniczy sprzeciw? Gdzie tu logika? 2. w wypowiedziach pojawia się motyw zagrożenia... pasożytami o czym wspomina się a artykule: "Parasitological_evaluation_of_a_bison_herd_from_a_private_farm" z ciekawym zdaniem "..."... Ze względu na brak piśmiennictwa dotyczącego pasożytów bizonów amerykańskich w Polsce uzyskane wyniki badań można odnieść do drugiego gatunku z rodzaju Bison, jakim jest żubr europejski – Bison bonasus...". ... hodowla nie powinna mieć miejsca, a jednak... 3. W 2007 roku powstał nieżyciowy dokument - strategia ochrony żubra, na który powołuje sie RDOŚ. Mamy rok 2015 czyli przez osiem lat nikt nie wpadlł na pomysł interwencji w Kurozwękach? 4.Czesi nie zadbali o swoją hodowlę - Wolne-zubry-i-bizony-w-Czechach , czy to znaczy, że właściciel stada w Kurozwękach też z założenia bedzie nieodpowiedzialny? 5. Stanowiska żubrów w Polsce a/ wyniki_monitoringu_zwierzat_bison_bonasus b/ Zubry.com/map. + c/ Saga o bizonie daje dużo do myślenia... 6. Mamy Polskie Żubry, a co będzie jeśli zsekwencjonowanie DNA tura, czego dokonali naukowcy z University Collage w Dublinie, tudzież odtworzenie zacznie zagrażać... i żubrom i bizoniom i bydłu hodowalnemu? 7. Właściciel stada powołuje się na opinię belgijskiego doktora Oliviera Bertranda , ...a bizony przybyły...z Belgii... 8. Bizony dreptają swoją ścieżką ale temat dotyczy również grupy pracowników w jedym z najbiedniejszych regionów Polski... bizony nie wyrzucą ludzi na bruk... 9. Argumenty wegetarian zostawię bez komentarza. O gustach nie wypada dyskutować. 10. Powstał szum medialny, sprawa sięga Sejmu, co na czas obecny nie jest dobrym objawem. Niewinne zwierzęta staną się kartą przetargową politycznych ugrupowań?
Pytań jest znacznie więcej...
Z poważaniem |
|
Apel do Prokuratora Generalnego Adama Bodnara
OTWARTY LIST DO PREZYDENTA DONALDA J. TRUMPA
DELEGALIZACJA PiS – podpisz obywatelski projekt ustawy! Powiedz NIE Kaczyńskiemu i partii Ziobry | checkPRESS.pl
Petycja dotycząca wyboru pełnomocnika ds.Osób z Niepełnosprawnościami w nowym rządzie
PETYCJA do Marszałka Hołowni ws. odmrożenia projektu ustawy dot. karania za propagowanie banderyzmu!
Petycja w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Ostrowa Tumskiego w Poznaniu
POMÓŻ NAM URATOWAĆ BIAŁY BUDYNEK !
Nauczyciel wychowania przedszkolnego to zawód – NIE dla zmian pod przykrywką ratowania systemu!
Czy jest jakaś rzecz, którą pragniesz zmienić?
Milczenie nie powoduje zmiany. Autor tej petycji zajął stanowisko i podjął działanie. Zrobisz to samo? Zapoczątkuj ruch społeczny, tworząc petycję.
Stwórz własną petycjęInne petycje, które mogą cię zainteresować
ZATRZYMAJMY WODĘ W POLSKICH LASACH - PRZECIWDZIAŁAJMY SUSZY!
705 Utworzone: 2025-09-11
PETYCJA W SPRAWIE DOSTĘPU DO POMP INSULINOWYCH DLA CHORYCH NA CUKRZYCĘ PO UKOŃCZENIU 26 ROKU ŻYCIA
22158 Utworzone: 2025-03-17
Koniec terroru dzików w Wawrze! Warszawa ma dość!
92 Utworzone: 2025-09-16
Obywatele przeciw zniesieniu dwukadencyjności
202 Utworzone: 2025-09-14
Nocne ograniczenie sprzedaży alkoholu
13902 Utworzone: 2025-09-03
STOP OPRYSKOM W PŁOCKU- chronimy nasze dzieci i zwierzęta
58 Utworzone: 2025-09-16
Kryty Skatepark w Poznaniu – Całoroczna Przestrzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
1259 Utworzone: 2025-09-10
PETYCJA PRZECIWKO ODSTRZAŁOWI DZIKÓW NA TERENIE POWIATU OTWOCKIEGO
783 Utworzone: 2025-09-07
CZAS ZAKOŃCZYĆ WSPÓŁPRACĘ MIAST POZNAŃ - RA'ANANA (IZRAEL)
1036 Utworzone: 2025-08-29
W obronie Przedszkola "Iskierka" w Krakowie
866 Utworzone: 2025-09-11
SP99 – Lepsze wykorzystanie przestrzeni szkoły i zajęcia dodatkowe dla dzieci
36 Utworzone: 2025-09-15
Ratujemy skatepark wyspa poznań
2178 Utworzone: 2025-09-04
DOSTĘP DO EDUKACJI I ROZWOJU BEZ WZGLEDU NA NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ NASZYCH DZIECI
12532 Utworzone: 2025-07-26
PETYCJA ws. WSTRZYMANIA ODSTRZAŁU DZIKÓW i objęcia dzików stałą ochroną na terenie dzielnicy Wawer m.st. Warszawy
61 Utworzone: 2025-09-10
Petycja ws wstrzymania przetargu na sprzedaż działki i przeznaczenie jej na cele społeczne
630 Utworzone: 2025-09-11
Petycja użytkowników dróg powiatowych ul. Piasecka (gm. Świdnik) i ul. Malwowej (gm. Głusk) oraz ul. Lipowej (gm. Głusk) w sprawie przebudowy skrzyżowań na skrzyżowania o ruchu okrężnym
349 Utworzone: 2025-09-12
Petycja dotycząca ustalenia wysokiego priorytetu MPZP miejscowości Wilczyce
34 Utworzone: 2025-09-12
LIST OTWARTY w sprawie cofnięcia wypowiedzenia umowy dzierżawy nr GN.6845.4.2018 zawartej w dniu 10 października 2018 r.
1095 Utworzone: 2025-08-31
Petycja mieszkańców o budowę bezpiecznego chodnika wzdłuż ul. Sołtysowskiej
131 Utworzone: 2025-09-14
Petycja mieszkańców Brynowa – wstrzymanie odstrzału dzików i działania ochronno-edukacyjne
261 Utworzone: 2025-09-13