O zmianę kwoty uprawniającej do pomocy z Funduszu Alimentacyjnego

sylwia
Gość

/ #143

2015-07-24 06:48

Jeśli chodzi o pomoc socjalną to Państwo zamiast wspierać osoby, które mimo trudnej sytuacji pracują i samotnie wychowują swoje dzieci, woli wspierać bezrobotnych, którzy zamiast wpłacać podatki do Skarbu Państwa, tylko z niego korzystają. Takim osobom oczywiście także należy się wsparcie, ale Państwo zamiast dopingować społeczeństwo do działania, tylko je rozleniwia. Moja mama wychowuje dwoje niepełnoletnich dzieci, zarabiając 1600 zł i spłacając kredyt hipoteczny. Nasz ojciec alkoholik sprzedał nasze mieszkanie, więc nie było innego wyjścia. Teraz paradoksalnie mama drży przed wizją jakiejkolwiek podwyżki lub zwiększenia kwoty wolnej od podatku, by nie stracić alimentów. Moje rodzeństwo ma możliwości zarobienia legalnie jakiś drobnych pieniędzy, ale mama nie może im na to pozwolić, bo jeśli straci alimenty, nie będą mieli, gdzie mieszkać. Czy w takich przypadkach kryterium dochodowe ma jakikolwiek sens? Kiedy to Państwo zacznie rozsądnie przyznawać pomoc. Moje rodzeństwo, pracując, także wpłacałoby podatki do Skarbu Państwa, natomiast, jeśli moja mama straci alimenty z powodu "zbyt dużego zarobku", to będzie musiała przejść na bezrobocie, wtedy będą jej się należeć zarówno alimenty, jak i wszelkie zasiłki.