O zmianę kwoty uprawniającej do pomocy z Funduszu Alimentacyjnego

Wysokieobcasy

#126

2015-06-27 08:55

Zmiana ta jest potrzebna. Sama bylam w sytuacji gdy podczas studiow pracowalam i jednoczesnie sama wynajmowalam pokoj i jedynym stałym źródłem dochodu były alimenty. Gdy w jednym miesiacu o kilka zlotych przekroczylam dochod,zeby odbic sie z długów alimenty zostaly mi zabrane i nie mialam na zaplate za wynajmowane mieszkanie. Pomoc powinna byc dla poszkodowanych. A sa krzywdzeni za swoja pracowitosc. Zaostrzone powinno byc prawo dla tych,ktorzy unikaja odpowiedzialnosci alimentacyjnej.

ojczyzna ?

#127

2015-06-28 08:12

Otrzymuję alimenty z FA, jednak przez próg dochodowy nie mogę moim dzieciom zapewnić nic więcej bo stracę alimenty. Wychowuję dla polskiego społeczeństwa dwie młode kobiety, zdolne, mądre z ocenami w szkole na poziomie średnej na koniec roku 5,0 . Jednak one patrząc na mnie jak męczę się w tym kraju aby je stosownie wychować z minimalnym wsparciem Panstwa i blokada ze strony Państwa(progiem dochodowym) ze one na nic więcej nie mają prawa liczyć,  wiedzą że nie mają w przyszłości czego szukać tu w ich ojczyźnie, że Państwo osoby w potrzebie traktuje jak kulę u nogi a oszust nie płacący na własne dzieci jest wolny i wesoły jak tylko dobrze kombinuje. To jest bardzo przykre.

Inwestowanie i dbanie o młode pokolenie jest najwaźniejsze w Państwie, inne kraje dawno to zrozumiały. Na marne zda się patriotyzm, wiedza historyczna, cheć zostania we własnym kraju, skoro ten kraj nas nie chce, nie dbając o godne dla człowieka warunki życia. 

petycja

#128 Re: e-mail do naszej pani Premier

2015-06-28 11:53

#50: Desperatka - e-mail do naszej pani Premier 

 oddaj dzieci  sądownie- ojcu!


Gość

#129

2015-06-28 16:25

bo to sa smieszne pieniadze jakie państwo nam daje gdzie przecietny człowiek zarabia najmniej 1300 zł a nie 560
ja

#130 Re: e-mail do naszej pani Premier

2015-06-28 21:35

#50: Desperatka - e-mail do naszej pani Premier 

 Rozumiem Cię. Moje dzieci są już teraz większe. Ja jeszcze żyję w tym kraju ale, jak tylko dzieci będą odpowiednio samodzielne, opuszczam to miejsce, niby moją ojczynę (cały czas się do tego przygotowuję - nieustanie, codziennie, uczę języka i.t.p.). No cóż moje wnuki nie będą  mówiły po polsku.

W szkole do której uczęszczają moje dzieci coraz więcej osób się wykrusza, Szwecja , Norwegia ,Niemcy  - tam z otwartymi ramionami przyjmują rodziny i ludzi z dziećmi.

ja

#131 Re: Re: e-mail do naszej pani Premier

2015-06-28 21:38

#128: petycja - Re: e-mail do naszej pani Premier 

  ? propozycja na poziomie zupełnego niezrozumienia problemu


Gość

#132

2015-07-01 05:00

bo sama jestem w takiej sytuacji i krew mnie zalewa, że nie mam żadnego ruchu! Za wysoki próg dochodowy, ukryte dochody byłego, udawanie choroby i po 10 miesiącach niepłacenia dostałam 50 zł, bo złożyłam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Oczywiście nie wszczęto postępowania, złożyłam zażalenie no i czekam ...

Amanda

#133

2015-07-01 07:16

Podpisałam petycję, ponieważ znam doskonale temat. Ojciec mojej córki uchyla się przed alimentami , nie kwalifikuję się do funduszu alimentacyjnego, poniewaz przekroczyłam dochód o 26zł. Staję na głowie,żeby dziecko miało normalne życie i jest mi ciężko. Za uporczywe uchylanie się od alimentów ojciec mojej córki otrzymał 800 zł grzywny i nadal nie płaci. Takie mamy prawo. 


Gość

#134

2015-07-01 09:21

18lat bez grosza od rodzica który mnie bezczelnie zostawił.

Gość

#135

2015-07-01 10:08

Witam,
Podpisałam tą petycję ponieważ też mam problem z otrzymaniem świadczeń z Funduszu. Zostałam sama z dwójką dzieci, ojciec dzieci przebywa poza granicami kraju. Nie mamy z Nim kontaktu. Dochód w tamtym roku przekroczył mi o 20 zł na etapie jeszcze kiedy te świadczenia otrzymywałam. W tym momencie muszę te pieniądze oddać ponieważ są jaka nienależnie pobrane.


Gość

#136

2015-07-01 12:20

Ponieważ od niedawna pobieram pieniądze z Funduszu na córkę i kryteria są zatrważające. Trzeba to zmienić,

Gość

#137

2015-07-02 13:13

Syty głodnego nie zrozumie, dlatego ludzie musza brać ważne sprawy w swoje ręce, chociaż nie po to głosujemy ....

Gość

#138

2015-07-07 12:00

Podpisałam bo w pełni popieram tą inicjatywę i identyfikuje sie z nią całkowice. Jestem samotną matką córki której ojciec uchyla się od płacenia alimentów, egzekucja komornicza bezskuteczna, a ja " zarabiam za duzo" żeby uzyskać pomoc z funduszu alimentacyjnego...szczerze liczę na zmiane kryterium dochodowego.
Linka

#139

2015-07-08 13:17

po pierwsze: powinno byc zaostrzone prawo dla tych,ktorzy unikaja odpowiedzialnosci alimentacyjnej.

po drugie: na odzyskanie alimentów nie mam szans a żeby dostac je dla dziecka z FA przekraczam próg dochodowy o śmieszną kwotę....

po trzecie: moje dziecko w takim kraju i z takim prawem nie będzie chciało żyć


Gość

#140

2015-07-14 00:28

Podpisuję petycję, bo nigdy od własnego ojca nie dostałam złotówki, a mam 25 lat. Mój syn od swojego również nic nie dostaje... a nie przepraszam synek ma 4 lata a Jego wspaniały dawca życia zapłacił z całości 150 zł razy dwa, po to aby mnie zablokować w sądzie. Brak znamion uporczywego uchylania się od płacenia. Dziękuję POLSKI RZĄDZIE! Dziękuję, za to że pracuję, bo teraz nawet fundusz odbierze mi to co powinno być dla mojego syna. Dziękuję za to że Polsko dajesz takich ludzi, którzy jeszcze pomagają mu uchylać się od spłaty, bo On taki biedny, a mi liczy się każdą złotówkę. Dziękuję.

Gość

#141

2015-07-16 12:07

Bo jestem w takiej samej sytuacji i ten problem bezpośrednio dotyka mnie i moje dziecko:(

Gość

#142

2015-07-23 07:19

Ukrócić bezkarność ojców - złodziei, złodziei własnych dzieci!!!!
sylwia
Gość

#143

2015-07-24 06:48

Jeśli chodzi o pomoc socjalną to Państwo zamiast wspierać osoby, które mimo trudnej sytuacji pracują i samotnie wychowują swoje dzieci, woli wspierać bezrobotnych, którzy zamiast wpłacać podatki do Skarbu Państwa, tylko z niego korzystają. Takim osobom oczywiście także należy się wsparcie, ale Państwo zamiast dopingować społeczeństwo do działania, tylko je rozleniwia. Moja mama wychowuje dwoje niepełnoletnich dzieci, zarabiając 1600 zł i spłacając kredyt hipoteczny. Nasz ojciec alkoholik sprzedał nasze mieszkanie, więc nie było innego wyjścia. Teraz paradoksalnie mama drży przed wizją jakiejkolwiek podwyżki lub zwiększenia kwoty wolnej od podatku, by nie stracić alimentów. Moje rodzeństwo ma możliwości zarobienia legalnie jakiś drobnych pieniędzy, ale mama nie może im na to pozwolić, bo jeśli straci alimenty, nie będą mieli, gdzie mieszkać. Czy w takich przypadkach kryterium dochodowe ma jakikolwiek sens? Kiedy to Państwo zacznie rozsądnie przyznawać pomoc. Moje rodzeństwo, pracując, także wpłacałoby podatki do Skarbu Państwa, natomiast, jeśli moja mama straci alimenty z powodu "zbyt dużego zarobku", to będzie musiała przejść na bezrobocie, wtedy będą jej się należeć zarówno alimenty, jak i wszelkie zasiłki.


Gość

#144

2015-08-11 13:52

Bo sprawa ta dotyczy mnie i moje dziecko, pracuję i samotnie wychowuje syna lecz wynagrodzenie ledwo wystarcza na przeżycie a jest zbyt duże aby uzyskać pomoc państwa w postaci chociażby należnych synowi alimentów, a ponoć państwo szczególnie winno pomagać wielodzietnych i niepełnym rodzinom ( Konstytucja RP).

Gość

#145

2015-08-15 21:15

Dlatego że jestem ofiarą tego systemu dochód przekroczył mi ok. 50 zł na osobe w rodzinie i przez rok nie pobierałam żadnych alimentów, a zarabiam 1600 zł m-c i mam 2 synów na utrzymaniu. Przez co musiałam cały rok dorabiać i moje dzieci prawie nie widywały matki. Nie dość ze nie "mają" ojca to matki bardzo mało :(. Powinna być jeszcze ewentualnie druga alternatywa tak jak w zasiłkach rodzinnych i co najwyżej jeśli dochód przekracza o jakąs kwotę to niech ją odejmują od funduszu a nie zostawiają nas zupełnie bez alimentów.
Asiula

#146 Re:

2015-08-15 21:23

#7: -  

 Rodzicow jest dwoje i ten rodzic który wyhowuje dzieci swoją część alimentów w nie wkłada a tu chodzi o tego drugiego rodzica który własnie nie zastanawia się żeby mu zapewnić wspomniane minimum. Dlatego Państwo powinno egzekwować od nich spłatę i przymuszać do robót swoich dłużników. A podatki czy pójdą na alimenty czy na rządowe widzimisie  cele i tak zawsze obywatele płacić będą


Gość

#147

2015-09-02 18:52

Jestem samotną matką dwóch synów. w zeszłym roku skorzystałam z ulgi na dzieci, kwota ta zwiększyła mój dochód, przez co nie mogę teraz skorzystać ze świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Gość

#148

2015-09-20 07:32

Bo potrzebne są zmiany w prawie, dotyczące pomocy rodzicom samotnie wychowującym dzieci. Dzisiejsze przepisy są absurdalne. Nie tylko pozwalają na to by osoby zarabiające 104% powyżej minimalnej pensji krajowej pozostawały bez dodatkowych pieniędzy na dziecko. Jeśli okaże się, że podczas roku, w którym osoba uprawniona do świadczeń otrzymywała alimenty i przekroczyła w którymś miesiącu 725 zł dochodu na osobę w rodzinie, to przepisy pozwalają na to, by w kolejnym roku odciągnięto od jej świadczeń nienależnie pobrane alimenty. Jeśli ktoś zarabia nieregularnie, pracując np. na zleceniach, to znaczy w jednym roku ma np. dochody 2 razy wyższe niż w poprzednim, a potem znów ich nie ma to może spokojnie umrzeć z głodu wraz z dzieckiem, a pani urzędniczka będzie się cieszyć, że może sobie windykować dług od samotnego rodzica. Bo od alimenciarza nigdy nie próbowała. Tego system prawny w Polsce jakoś nie zmusza do szczerości w kwestiach finansowych. A powinno być zdecydowanie odwrotnie. I nie da się tego zmienić bez zmiany w mentalności mężczyzn.

Gość

#149

2015-09-30 13:20

Ponieważ jestem samotną matką 12-letnich bliźniaków. Moja pensja to 1850zl brutto i nie mogę liczyć na pomoc państwa bo jestem za bogatą. Mam co prawda alimenty z FA Ale mój cały dochód to ok 2000zł z czego opłaty to ponad 1200 A dzieci potrzebują zjeść ubrać się jakieś kieszonkowe A ja na to nie mam. Może zamienię się znjakims posłem kasa na jeden miesiąc i dopiero wtedy zrozumie jak żyję się w Polsce

Gość

#150

2016-02-10 17:47

Mam dwoje dzieci ,były mąż uchyla sie od alimentów zalega 50 tys komornik nie ma z czego ściągać bo pracuje na czarno.Przekraczam próg na alimenty z funduszu cierpią na tym dzieci bo ciagle brakuje pieniędzy a tatuś chodzi bezkarnie !