Nie dla beatyfikacji abp. Andrzeja Szeptyckiego!!!
Sławomir Tomasz Roch |
/ #30 LIST TEN BYŁ DLA WIERNYCH PRZYDŁUGI I NIECZYTELNY2015-10-06 22:00Polecam Ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego: "Decyzja Watykanu nie uspokoi kontrowersji wokół abp. Szeptyckiego "Oto stosowny fragment tego b. pożytecznego artykułu: "[...] Co do rozpętanego przez UPA ludobójstwa, to postawa metropolity nie była jednoznaczna. Próbował on wprawdzie przeciwstawić się temu, ale jego list pasterski „Nie zabijaj” z założenia nie mógł odnieść żadnego skutku. List ten był bowiem przydługawym wykładem teologicznym, którego wierni, w przeważającej swej większości ludzie niewykształceni, kompletnie nie rozumieli. Co więcej, w liście tym ani razu nie padły słowa o mordowanych Żydach i Polakach. W zamian za to znajdowały się w nim rozdziały np. o samobójcach oraz zabójcach życia poczętego. Z kolei rozdział pt. „Zabójstwo brata współobywatela” nacjonaliści ukraińscy, w tym także niektórzy duchowni, od razu tłumaczyli, że takim bratem, którego nie wolno zabijać, nie jest z pewnością ani Żyd, ani Lach. Morderstwa na tych ostatnich metropolita potępił dopiero w połowie 1944 r., a więc już po wkroczeniu Armii Czerwonej. [...]". |
|
Apel o kontynuację budowy CPK
POMÓŻ NAM URATOWAĆ BIAŁY BUDYNEK !
DELEGALIZACJA PiS – podpisz obywatelski projekt ustawy! Powiedz NIE Kaczyńskiemu i partii Ziobry | checkPRESS.pl
Wniosek o postawienie Premiera Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu
OTWARTY LIST DO PREZYDENTA DONALDA J. TRUMPA
APEL O WSPARCIE DLA MEDYCYNY NATURALNEJ I ZIELARSTWA
NIE dla wyburzenia "Pałacyku pod Pszczółką" w Limanowej
Poprawa prawa! Nieuczciwym najemcom mówimy Nie
Petycja dotycząca wyboru pełnomocnika ds.Osób z Niepełnosprawnościami w nowym rządzie
Ustanowienie dnia 22 września Dniem Pamięci o Zagładzie Osób z Zaburzeniami Psychicznymi na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej
NIE farmom fotowoltaicznym w okolicy Źródeł Łyny #RatujmyŁynę
Czy jest jakaś rzecz, którą pragniesz zmienić?
Milczenie nie powoduje zmiany. Autor tej petycji zajął stanowisko i podjął działanie. Zrobisz to samo? Zapoczątkuj ruch społeczny, tworząc petycję.
Stwórz własną petycjęInne petycje, które mogą cię zainteresować
Stop przemocy wobec medyków - medyczna niebieska karta, rejestr agresywnych pacjentów teraz!
1680 Utworzone: 2025-04-29
Przedszkola Publiczne Zagrożone
4408 Utworzone: 2024-11-18
Petycja mieszkańców ws. zatrzymania likwidacji miejsc parkingowych przy ul. Długiej
309 Utworzone: 2025-04-16
Polscy aptekarze przeciwko deregulacji rynku aptecznego
2071 Utworzone: 2025-03-16
Apel do Pani Prezydent Aleksandry Kosiorek o uniemożliwienie zabudowy zielonych i leśnych terenów przy ulicach Bosmańskiej i Śmidowicza oraz wprowadzenie konkretnych zmian do MPZP dzielnicy Oksywie.
219 Utworzone: 2025-04-16
Powstrzymaj Budowę Osiedla Mieszkaniowego na Terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego
781 Utworzone: 2025-04-22
Wycofanie Mobilis z obsługi linii 143
30 Utworzone: 2025-04-29
PETYCJA O ODWOŁANIE DYREKTOR SCHRONISKA NA PALUCHU Z ŻĄDANIEM ZMIAN W SPOSOBIE ZARZĄDZANIA SCHRONISKIEM
2193 Utworzone: 2025-04-19
Ochrona krajobrazu kulturowego Puław
45 Utworzone: 2025-04-28
PETYCJA przeciwko planowanej inwestycji na działce o identyfikatorze 2/1, AR4, obręb Popowice (adres: Grobla Kozanowska 32)
199 Utworzone: 2025-04-26
PETYCJA W SPRAWIE POZOSTAWIENIA PANI BEATY ZAJĄC NA STANOWISKU NAUCZYCIELA GEOGRAFII I WYCHOWAWCY KLASY 2E W ZSP IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W SULEJÓWKU
25 Utworzone: 2025-04-29
Na ratunek HBO Cedron w Wejherowie
128 Utworzone: 2025-04-25
STOP dla lokalizacji kamieniołomu Jurczyce w Krainie Wygasłych Wulkanów
3051 Utworzone: 2025-03-18
Zniesienie podatku od dodatku emerytalnego OSP
843 Utworzone: 2025-04-22
PROŚBA DO WŁADZ MIASTA TORUNIA O RATOWANIE WINNICY WSCHODNIEJ
561 Utworzone: 2025-04-16
List Otwarty do Ministerstwa Sprawiedliwości o ustanowienie przedstawiciela prawnego dla "niewidzialnych dzieci"
371 Utworzone: 2025-04-18
Protest przeciwko planom wycinki lasów na Lublinku w Łodzi, co umożliwia przyjęty mpzp
1779 Utworzone: 2025-04-10
Petycja w sprawie zapewnienia rodzicom dzieci hospitalizowanych w oddziałach intensywnej terapii całodobowego towarzyszenia rodzica.
65172 Utworzone: 2025-02-13
Nie dla żwirowni na terenie ochrony ujęcia wody pitnej dla gminy Bestwina
37 Utworzone: 2025-04-26
Apel do Premiera Donalda Tuska w sprawie mieszkań i domów ze wsparciem dla osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami
3809 Utworzone: 2024-11-15