Nie w naszym imieniu!
Dariusz |
/ #215 Głos na nie2015-11-18 21:15Możemy i powinniśmy przyjmować potrzebujących uchodźców. Problem jest w tym, że UE nie stanęła na wysokości zadania i nie jest w stanie skutecznie rozpoznać prawdziwych uchodźców (których jest mniejszość) w zalewie imigrantów, wśród których również są terroryści wszelkiej maści. Dopóki UE nie wdroży sprawnego systemu kontroli granic i weryfikacji uchodźców poza granicami UE dopóty nie powinniśmy przyjmować nikogo, bo zagraża to bezpieczeństwu Polski. Ci, którzy już dotarli do państw UE powinni zostać do czasu wprowadzenia ww. zmian w krajach gdzie obecnie się znajdują (trzeba je wesprzeć finansowo i potencjałem ludzkim ale tylko przy założeniu, że UE zdecyduje się opracować ww. zmiany). Jest to z resztą zgodne z obecną literą prawa, tranzyt uchodźców do kolejnych krajów nie jest legalny i nie zmieni tego nawet zdanie samobójczyni Merkel. W petycji jest tak wiele sprzeczności i głupot (prawie każde zdanie nadaje się do skontrowania), że nie podejmuję się rozbierać jej na czynniki pierwsze, bo zwyczajnie szkoda mi na to czasu. Tylko jeden fragment w ramach podsumowania: "My, niżej podpisani, nie życzymy sobie, żeby całą Polskę utożsamiać z polityką ludzi, którzy do tego doprowadzili." - do nastrojów ksenofobicznych, a co raz częściej rasistowskich doprowadzili włodarze UE i Polski swoją bezmyślną i nieprzemyślaną polityką migracyjną. Jeśli dojdzie do rozlewów krwi i walk na tle rasowym w Europie to właśnie oni będą pierwszymi winnymi takiej sytuacji. Nie można działać przeciw woli większości społeczeństwa oraz interesowi narodowemu, a później dziwić się, że rozwój wydarzeń jest poza kontrolą. ps. Polecam pooglądać trochę materiałów z Syrii albo np. Libanu, do którego przebija się masa imigrantów z południa i centrum Afryki. Liban wręcz doprasza się o wsparcie UE - tam na miejscu, wsparcie nie tylko finansowe ale też kadrowe, po to aby nie puszczać dalej imigrantów łodziami do Europy. Wyobraźcie sobie, że UE jest dziwnie głucha na te prośby. Wnioski? Polecam materiały Vice News (mimo, że ich przekaz jest wybitnie lewicowy to jednak ujęcia unikatowe). |
|
OTWARTY LIST DO PREZYDENTA DONALDA J. TRUMPA
DELEGALIZACJA PiS – podpisz obywatelski projekt ustawy! Powiedz NIE Kaczyńskiemu i partii Ziobry | checkPRESS.pl
Wniosek o postawienie Premiera Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu
APEL O WSPARCIE DLA MEDYCYNY NATURALNEJ I ZIELARSTWA
NIE dla wyburzenia "Pałacyku pod Pszczółką" w Limanowej
Poprawa prawa! Nieuczciwym najemcom mówimy Nie
Petycja dotycząca wyboru pełnomocnika ds.Osób z Niepełnosprawnościami w nowym rządzie
Ustanowienie dnia 22 września Dniem Pamięci o Zagładzie Osób z Zaburzeniami Psychicznymi na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej
NIE farmom fotowoltaicznym w okolicy Źródeł Łyny #RatujmyŁynę
Apel o kontynuację budowy CPK
POMÓŻ NAM URATOWAĆ BIAŁY BUDYNEK !
#RatujmyFyrtel
Czy jest jakaś rzecz, którą pragniesz zmienić?
Milczenie nie powoduje zmiany. Autor tej petycji zajął stanowisko i podjął działanie. Zrobisz to samo? Zapoczątkuj ruch społeczny, tworząc petycję.
Stwórz własną petycjęInne petycje, które mogą cię zainteresować
Apel do Pani Prezydent Aleksandry Kosiorek o uniemożliwienie zabudowy zielonych i leśnych terenów przy ulicach Bosmańskiej i Śmidowicza oraz wprowadzenie konkretnych zmian do MPZP dzielnicy Oksywie.
2365 Utworzone: 2025-04-16
Petycja w sprawie objęcia ochroną Stawów Podgórzyńskich
1890 Utworzone: 2025-05-03
Dożywocie to za mało — chcemy realnych kar za śmierć dzieci z rąk oprawców!
271 Utworzone: 2025-05-09
Protest przeciwko planom wycinki lasów na Lublinku w Łodzi, co umożliwia przyjęty mpzp
2684 Utworzone: 2025-04-10
Petycja przeciwko wycince alei wiązów i klonów na ul. Wojska Polskiego
989 Utworzone: 2025-05-03
#RatujmyFyrtel
5484 Utworzone: 2025-04-30
Podwyżka dla pracownikow ORDERPICKER/ Bigger pay rise for ORDERPICKER
544 Utworzone: 2025-04-15
Petycja do Prezydenta Miasta Biała Podlaska o usunięcie flagi Ukrainy z budynku urzędu
308 Utworzone: 2024-11-23
Ścieżka pieszo-rowerowa Dywity - Brąswałd
53 Utworzone: 2025-05-05
DOŚĆ PARALIŻU KOMUNIKACYJNEGO PRZY MC DONALD`S W WESOŁEJ!! ŻĄDAMY PILNEJ PRZEBUDOWY SKRZYŻOWANIA TRAKTU BRZESKIEGO I UL. PIŁSUDSKIEGO AŻ DO SULEJÓWKA!!
655 Utworzone: 2025-04-28
Wyżywienie w placówkach szkolnych i przedszkolnych w gminie Grodzisk Mazowiecki 2024/2025
226 Utworzone: 2025-05-08
Petycja w sprawie sprzeciwu wobec zamknięcia oddziałów ginekologiczno-położniczego oraz noworodkowego w Szpitalu w Gostyniu
2598 Utworzone: 2025-05-06
Stop przemocy wobec medyków - medyczna niebieska karta, rejestr agresywnych pacjentów teraz!
12350 Utworzone: 2025-04-29
Nie tędy droga Elblągu!
30 Utworzone: 2025-04-30
Petycja w sprawie zabytkowej wiaty Szczecin-Pogodno
25 Utworzone: 2025-05-10
Petycja o zwiększenie liczby patroli policyjnych w rejonie Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej
60 Utworzone: 2025-05-08
Przywrócenie do użytku linii kolejowej 176 Racibórz Markowice -- Olza
70 Utworzone: 2025-05-09
Sprzeciw! wobec działań ruchu „Ostatnie Pokolenie” oraz wezwanie do jego formalnej oceny przez polskie organy ścigania
12 Utworzone: 2025-05-10
Petycja w sprawie zmiany nazwy parku pośrodku osiedla Bolesława Chrobrego w Poznaniu
110 Utworzone: 2025-04-16
Sprzeciw wobec planowanej likwidacji publicznego placu zabaw w Barcinie
240 Utworzone: 2025-05-07