Pistolety nie dla myśliwych

VIS z bron.iweb.pl

/ #136

2015-12-31 00:22

Nie rozumiem tej petycji. Aby zostać myśliwym nie wystarczy podanie. Jest kurs, staż w Kole, badania (lekarz, psycholog, psychiatra). Posiadacz broni nie może być również osobą karaną za przestępstwo umyślne. W ostatnich latach w Polsce broń dostała pokaźna ilość sportowców i kolekcjonerów. I ja się pytam, gdzie są te wszystkie zapowiadane przez różnej maści hoplofobów krwawe strzelaniny. Nie dzieje się nic złego. Żadnych strzelanin, gdzie byłaby użyta legalnie posiadana broń.

O wiele bardziej niebezpieczne są samochody (duża ilość wypadków śmiertelnych) i noże kuchenne (najczęstsze narzędzie zbrodni). Jakoś nie widziałem tu petycji o zakazie posiadania prywatnych samochodów czy noży kuchennych. Chociaż jeżeli chodzi o noże kuchenne to jakaś grupa Szwedów pracowała nad pomysłem "takiego konfekcjonowania żywności, aby normalny obywatel nie potrzebował noża".

Ilość wypadków z bronią palną jest znacznie poniżej błędu statystycznego. A jeżeli już to są wypadki i samobójstwa z broni służbowej Policjantów. 

Dla wyjaśnienia. Wielu myśliwych już posiada broń krótką, bo była jakiś czas możliwość kupienia. I co się dzieje ? - Nic złego. Myśliwi wcale nie chcą jej nosić przy sobie. 

 

Idąc tym tokiem myślenia to należy zakazać posiadania gaśnic. Są ciężkie i  można nimi solidnie uderzyć, a uderzeniem gaśnicą w głowę można nawet zabić. Gaśnice powinny być w użyciu jedynie Straży Pożarnej, a normalny obywatel powinien mieć najwyżej wiadro (plastikowe) z wodą. Po co gaśnica, jak będzie pożar to zawsze można wezwać właśnie Straż Pożarną.