Wykup mieszkanie w TBS - petycja ws. nowelizacji ustawy


Gość

/ #72

2016-03-16 19:18

Podpisałem, bo również jestem najemcą i partycypantem od 10 lat. I denerwują mnie regularne podwyżki czynszu. Co więcej - prezes TBS Nowy Dom w Lublinie zamienia się pełnioną funkcją z prezydentem miasta Lublin (podobne praktyki znamy od naszego wschodniego sąsiada gdzie prezydent zamienia się z premierem). Na początku każdy najemców miał podpisaną swoją umowę z zakładem ciepłowniczym. Ale prezes zmienił to z jakiegoś powodu podpisując umowę w imieniu wszystkich najemców. Teraz najemcy muszą rozliczać ciepło w administracji TBS a nie bezpośrednio w LPEC. Po co taka zmiana ...??? Można się tylko domyślać.
Jednego czego mi brakuje w tej propozycji - petycji to tego, żeby każdy TBS miał obowiązek przynajmniej raz w roku pisemnie informować najemców / partycypantów o tym ile już spłacili kredytu i ile im jeszcze do spłaty zostało. Bo na tą chwilę nie mamy pojęcia czy przypadkiem nie będziemy tego spłacali do końca życia a później jeszcze nasze dzieci i wnuki. Z tego co pamiętam, to mieliśmy ten kredyt spłacać przez 20 lat