List otwarty nauczycieli przeciwko manipulowaniu najnowszą historią Polski


Gość

/ #219 Re: Re: Obywatelskie nieposłuszeństwo!

2016-08-25 12:33

#218: - Re: Obywatelskie nieposłuszeństwo! 

 C.d. Jako nauczyciel z ponad 30-letnim stażem na rożnych etapach edukacyjnych - od szkoły podstawowej, przez liceum do uniwersytetu chciałbym przekazać moje credo ze staroindyjskiego mędrca MANU: "Od nieuków lepszy ten, co księgi czyta, od wyczytujacych kto pamięcią chwyta, od pamiętających, kto ich treść rozumie, od rozumiejacych te , kto działać umie". W dzisiejszej sytuacji zawłaszczania państwa przez rządzący PiS slowa MANU stają sie bardzo aktualne. Pamietajmy, ze rozpoczął sie marsz PiS-u o przyszłość polskiej edukacji. Nie pozwólmy, aby odsunięto od tego marszu nauczycieli, uczniów i ich rodziców myślących inaczej niż prezes Jarosław Kaczyński i jego ludzie. Przeżyłem PRL, współtworzyłem III RP i nie chce powrotu do "czasów słusznie minionych". Nie ma mojej zgody na "recydywę PRL-u! Walka o prawdę w nauczaniu historii powinna kierować sie m.in. maksyma Cypriana Kamila Norwida "kto chce mierzyć drogę przyszła, musi wiedzieć, skąd sie wyszło", a Stefan Żeromski napisał, ze "trzeba rozgrywać rany polskie, aby sie nie zabliźniły błoną podłości". Rządzący ludzie z PiS-u nie chcą o tym pamietać! Należy im o tym nieustannie przypominać! Czeka nas "długi marsz" przywracający prawo i sprawiedliwość! Tak to sa słowa tkwiące w nazwie partii, która po 25 pazdziernika 2015 roku niepodzielnie rządzi Polska. Niestety PiS robi dokładnie odwrotnie, co ma zapisane w swojej nazwie. Nie dajmy sie nabrać na kolejne programy 500 plus. To jest czysty populizm, to jest życie na kredyt! Obysmy nie musieli "przerabiać" wariantu Grecji! Zycze wszystkim zdrowego rozsądku i poczucia humoru. Obysmy tylko zdrowi byli! I na zakończenie powtórzę za Wojtkiem Mlynarskim "róbmy swoje"!