List otwarty nauczycieli przeciwko manipulowaniu najnowszą historią Polski


Gość

#201

2016-08-11 14:18

Chcę wesprzeć nauczycieli w ich sprzeciwie dot. manipulowanią historią.

Gość

#202

2016-08-11 14:27

Dzień dobry !
Dobrze wiadomo, że w Jedwabnym / i wielu innych miejscowościach wschodniej Polski/ Żydzi sami się zamknęli w stodole, oblali benzyną i spalili, aby potem oskarżać Polaków o antysemityzm. Te fakty historyczne są za mało znane światu i w ogóle nie nauczane w polskiej szkole ze szkodą dla świadomości narodowej.

Gość

#203

2016-08-11 15:08

jestem nauczycielką polskiego"od zawsze" i obawiam się , że podobne tendencje pojawią się w nauczaniu mojego przedmiotu, a więc Gombrowicz won, Kraszewski i owszem, a szczególnie Konopnicka z tekstem"nie będzie Niemiec pluł nam w twarz".Chciałabym zaprotestować, gdyż literatura musi przystawać do czasów i ich wyzwań, tak jak spojrzenie na historię.

Gość

#204

2016-08-11 15:12

Aktualna sytuacja, w której minister H. Zalewska i prezes IPN kwestionują ustalenia naukowców, napawa mnie głębokim niepokojem i budzi mój zdecydowany sprzeciw. Podzielam opinię Adama Zagajewskiego nt. polityki historycznej, którą określil, jako make up na ospowatym obliczu społeczeństwa.
Jeśli nie zdobędziemy się na odsłonięcie haniebnych kart naszej historii, nie będziemy zdolni do rozwoju i postępu.
Lenny

#205 Re: i vice versa, głupotą jest twierdzenie, że wszyscy Polacy mordowali i grabili innych Polaków wyz

2016-08-11 17:03

#16: -  głupotą jest twierdzenie że wszyscy walczyli, chronili Żydów, byli wspaniali. 

  ....głupotą również jest twierdzenie, że wszyscy Polacy mordowali i grabili innych Polaków wyznania Możeszowego,bo antysemityzm wyssali z mlekiem matki.

Lemoor

#206 szanowne "grono pedagogiczne"

2016-08-11 17:46

A gdzie było szanowne "grono pedagogiczne" gdy padały słowa prezydenta Komorowskiego, że okres rządów PO to najlepszy okres w dziejach historii Polski, gdzie było szanowne "grono pedagogiczne gdy Jan Tomasz Gross w Die Welt pisał, że Polacy w czasie II WŚ zabili wiecej Żydów niż Niemców, gdzie było szanowne "grono pedagogiczne kiedy prezydent USA Barack Hussein Obama podczas wygłaszania laudacji na cześć Jana Karskiego, pośmiertnego uhonorowania bohaterskiego kuriera polskiego podziemia Prezydenckim Medalem Wolności - powiedział  Polish death camp - Polskie obozy śmiercihistorii jest również przypisywanie sprawstwa Holokaustu Polakom jako narodowi


Gość

#207

2016-08-11 21:08

Jestem za prawdą a nie kłamstwem.
polext

#208

2016-08-11 21:11

Najtragiczniejsze jest, że każdą próbę dokonania rzetelnych badań historycznych pewne środowiska zawsze będą traktować jak przejaw antysemityzmu, ksenofobii, rasizmu etc. Co wam przeszkadza ekshumacja? Przecież jej nie dokonano, więc skąd ta pewność,że znacie pradę??


Gość

#209

2016-08-12 09:23

"Liczy się prawda" - cytat z Józefa Czapskiego

Gość

#210

2016-08-12 16:27

Jestem przeciwna zakłamywaniu rzeczywistości, historii. Jak można?

Gość

#211

2016-08-17 10:34

Prawda, nawet trudna pozwala uporać się z przeszłością i lepiej, śmielej budować przyszłość. Kłamstwo daje fałszywe wnioski.
Nie chcę żeby moi uczniowie mieli galimatias informacyjny, żeby musieli się bronić lub atakować. Chcę żeby na solidnych podstawach budowali poczucie własnej wartości.

Gość

#212

2016-08-18 22:59

Nie zgadzam się z bałaganem jaki chce wprowadzić pani minister.To już przerabialiśmy za komuny.

Gość

#213

2016-08-19 19:22

Żywo interesuję się historią i mam dla Niej ogromny szacunek. Historia magistra vitae est.

Gość

#214

2016-08-24 10:26

Bo nie zgadzam się na kłamstwo i manipulację w tak ważnej sprawie

Gość

#215

2016-08-24 17:21

Prawda historyczna jest często bardzo złożona. Należy pokazywać proces przyczynowo- skutkowy w kontekstach tak wewnętrznym jak i zewnętrznym. Okres tzw. białych plam w nauczaniu historii w czasach PRL-u przeżyłem jako uczeń, student a po roku 1981 jako nauczyciel - nie chciałbym tego doświadczać w wolnej Rzeczpospolitej. Należy zatem otwartym głosem protestować przeciwko monopolizowaniu prawdy historyczna przez PiS poprzez współpracę MEN z IPN. Do budowy programów i podręczników do nauczania historii należy dopuścić takze inne środowiska edukacyjne- w tym m.in. organizacje pozarządowe.

Gość

#216

2016-08-24 19:11

Dlaczego podpisałem petycję? Bo tak trzeba. Jako wychowawca młodzieży nie mogę milczeć gdy głoszony jest oczywisty fałsz historyczny wynikający z zamówienia politycznego. A najgorsze jest to, że kierując się tchórzliwą motywacją koniunktury politycznej, oczywiste kłamstwa głoszą - "minister" oświaty oraz szef IPN-u. Jako starszemu już nauczycielowi- emerytowi szczególnie mi jest przykro, że te jakże ważne społecznie stanowiska pełnią dziś osoby pełne zakłamania, tchórzostwa, lizusostwa wobec wszechwładnego prezesa PiS-u oraz niestety zwykłej głupoty. Szkoda także, że nasza Ojczyzna doczekała tak smutnych czasów, gdy u władzy są zwykli kłamcy i osoby o niskiej kondycji moralnej. Bardzo także jestem zaniepokojony, że prostackie, fałszywe i wręcz głupie wypowiedzi tak pani "minister" oświaty jak i partyjnego prezesa IPN-u wpłyną na dalsze ogłupianie polskiej młodzieży, która jest dzisiaj skutecznie zarażana wirusami nacjonalizmu, ksenofobii, rasizmu - czyli po prostu zwykłego faszyzmu. A pani "minister" i partyjny, pisowski prezes IPN-u te nastroje u młodzieży potęgują. Wszyscy nauczyciele, nie tylko historycy, winni bronić naszą młodzież przed nacjonalistyczną zarazą. Ale pani minister i panu prezesowi to najwyraźniej przeszkadza. Dziś pani "minister" oświaty podpisała umowę o współpracy z prezesem IPN-u. Już nawet sobie wyobrażam jakie efekty w systemie oświatowym przyniesie współpraca dwojga kłamców historycznych i osób moralnie podejrzanych. Wszyscy nauczyciele, a szczególnie historycy, winni w nauczaniu i wychowaniu młodzieży kierować się rzetelną wiedzą i prawdą historyczną, a nie preferowaną przez tzw. dobrą zmianę - polityką historyczną, która z prawdą historyczną już dziś ma coraz mniej wspólnego. Jest to nasz nauczycielski, zawodowy, obywatelski i moralny obowiązek wobec młodego pokolenia. Każdy młody nauczyciel składał kiedyś przysięgę, że będzie służył dobru młodzieży, uczył prawdy i wychowywał ucznia na dobrego człowieka. Żadna "dobra zmiana" i tzw. polityka historyczna nie zwalnia żadnego nauczyciela z tego podstawowego obowiązku nauczycielskiego wobec naszych uczniów i naszej Ojczyzny. Pamiętajcie o tym młodzi koledzy jeśli chcecie w przyszłości bez wstydu patrzeć sobie w lustrze w oczy. Nie dajcie sobie złamać charakterów, nie kierujcie się tylko zarobkiem, strachem przed uległymi władzy politycznej nowymi dyrektorami szkół, przygotowywanymi nowymi podstawami programowymi, które będą wymagały od Was głoszenia kłamstw lub koniunkturalnych półprawd. Zachowajcie w nadchodzących trudnych czasach swój nauczycielski etos, zwykły ludzki honor i przyzwoitość. Są to Wasze skarby, których nie jest w stanie Wam zabrać żaden, nawet najbardziej żałosny i zakłamany "minister" oświaty współpracujący z podobnym sobie pod względem moralnym prezesem IPN-u.

Gość

#217

2016-08-25 07:12

nie zgadzam się na "narodową", a więc jednostronną, podszytą megalomanią i ksenofobiczną wersją historii; tak uczono mnie w okresie PRL i tak - jako nauczyciel historii - NIGDY NIE UCZYŁAM

Gość

#218 Re: Obywatelskie nieposłuszeństwo!

2016-08-25 12:06

"Miejmy odwagę! Nie te jednodniowa, co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska, lecz te, co z wiecznie podniesiona głowa, nie da sie zepchnąć ze swego stanowiska"- tymi słowami polskiego poety- Adama Asnyka chciałbym podziękować Koledze Emerytowi za te krzepiące słowa i zachęcić Koleżanki i Kolegów do postawy "obywatelskiego nieposłuszeństwa". W sytuacji, gdy rządzący ludzie z PiS-u ewidentnie łamią prawo-powinnismy powiedzieć zdecydowanie: NIE! Tak dalej być nie może! Walka o Trybunał Konstytucyjny to nasza walka o fundamenty demokratycznego państwa prawnego, to walka o ustawy zgodne z Konstytucja RP! Należy o tym pamietać i przekazywać to naszym uczennicom i uczniom. PiS próbuje zawlaszczyc "rząd dusz", poprzez zmonopolizowanie swojego patentu na kulturę i edukacje. Poniża i niszczy elity, wulgaryzuje język debaty publicznej. Pamietajmy "takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowa

nie". Uczestniczymy w rewolucji PiS-owskiej- nie pozwólmy sie zepchnąć z reduty prawa i wolności. Jako nauczyciel z ponad 30 letnim stażem na rożnych etapach szkolnej edukacji chciałbym powiedzieć moje NIE dla takich "dobrych zmian"!

Witaj!

Dziękujemy za podpisanie petycji List otwarty nauczycieli przeciwko manipulowaniu najnowszą historią Polski
Aby POTWIERDZIĆ swój podpis, lub go USUNĄĆ, należy przejść do następującej strony:
http://www.petycjeonline.com/v/42739389/BXGXLH

Proszę, powiadom jak najwięcej osób o tej petycji. Im więcej podpisów ona otrzyma, tym więcej uwagi poświęcą jej media i organy decyzyjne.

Z poważaniem,
Petycjeonline.comkkkko

#216: -  

 


Gość

#219 Re: Re: Obywatelskie nieposłuszeństwo!

2016-08-25 12:33

#218: - Re: Obywatelskie nieposłuszeństwo! 

 C.d. Jako nauczyciel z ponad 30-letnim stażem na rożnych etapach edukacyjnych - od szkoły podstawowej, przez liceum do uniwersytetu chciałbym przekazać moje credo ze staroindyjskiego mędrca MANU: "Od nieuków lepszy ten, co księgi czyta, od wyczytujacych kto pamięcią chwyta, od pamiętających, kto ich treść rozumie, od rozumiejacych te , kto działać umie". W dzisiejszej sytuacji zawłaszczania państwa przez rządzący PiS slowa MANU stają sie bardzo aktualne. Pamietajmy, ze rozpoczął sie marsz PiS-u o przyszłość polskiej edukacji. Nie pozwólmy, aby odsunięto od tego marszu nauczycieli, uczniów i ich rodziców myślących inaczej niż prezes Jarosław Kaczyński i jego ludzie. Przeżyłem PRL, współtworzyłem III RP i nie chce powrotu do "czasów słusznie minionych". Nie ma mojej zgody na "recydywę PRL-u! Walka o prawdę w nauczaniu historii powinna kierować sie m.in. maksyma Cypriana Kamila Norwida "kto chce mierzyć drogę przyszła, musi wiedzieć, skąd sie wyszło", a Stefan Żeromski napisał, ze "trzeba rozgrywać rany polskie, aby sie nie zabliźniły błoną podłości". Rządzący ludzie z PiS-u nie chcą o tym pamietać! Należy im o tym nieustannie przypominać! Czeka nas "długi marsz" przywracający prawo i sprawiedliwość! Tak to sa słowa tkwiące w nazwie partii, która po 25 pazdziernika 2015 roku niepodzielnie rządzi Polska. Niestety PiS robi dokładnie odwrotnie, co ma zapisane w swojej nazwie. Nie dajmy sie nabrać na kolejne programy 500 plus. To jest czysty populizm, to jest życie na kredyt! Obysmy nie musieli "przerabiać" wariantu Grecji! Zycze wszystkim zdrowego rozsądku i poczucia humoru. Obysmy tylko zdrowi byli! I na zakończenie powtórzę za Wojtkiem Mlynarskim "róbmy swoje"! 


Gość

#220

2016-08-29 18:08

Bo uważam, że kłamstwo SZKODZI