Wspieramy polski rząd


Gość

/ #2679 Ja też kocham Polskę...

2016-10-16 13:49

Ja też kocham mój kraj- Polskę. Nie zgadzam się na dewastację, jakiej dokonuje większość parlamentarna PiS rządząca po 25.10.2015 r. Suweren wybrał i dał bezwzględną większość PiS-owi, uprawniajacą do samodzielnego rządzenia. Nie dał jednak prawa do dewastacji wielu obszarów i instytucji życia publicznego: od paraliżu Trybunału Konstytucyjnego, przez ręczne sterowanie prokuratorami i próby sterowania sędziami- patrz: ostatnie działania przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości- Ziobry i Jakiego do niszczenia dorobku ludzi tworzących Muzeum II Wojny Światowej przez Ministra Glińskiego. Moje NIE dla takich tzw. dobrych zmian, które nie liczą się z krytycznymi i prawdziwymi argumentami opozycji politycznej oraz takich instytucji jak: Komisja Europejska czy Komisja Wenecka. Mamy w Polsce nieformalne rządy jednoosobowe- prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Panie Prezesie więcej odwagi, niech Pan stanie na czele Rady Ministrów i weźmie pełną odpowiedzialność za tzw. dobre zmiany. Moje NIE dla życia na kredyt, który spłacać będą nasze dzieci i wnuki- rozdawnictwo jest metodą stosowaną już od czasów starożytnych Rzymian. Spełnianie obietnic wyborczych przez rząd Beaty Szydło może nas doprowadzić do powtórzenia kazusu Grecji, gdzie zamrażano a następnie obniżano płace oraz renty i emerytury. Nikt nie chciałby takich zdarzeń w Polsce! Proszę większość rządzącą PiS o opamiętanie się: nie niszczcie dorobku III Rzeczposplitej. Nie wszystko co robili Wasi poprzednicy było złe. Reformujmy, to co takich reform wymaga, np. uchwalcie prawo wybierania sędziów Trybunału Konstytucyjnego większością kwalifikowaną- 2/3. Spowoduje, to eliminację bieżącego upolitycznienie TK. Zlikwidujcie przewlekłość postępowań sądowych, ale nie w taki sposób jak to zrobił Minister Ziobro, podporządkowując sobie całkowicie prokuratorów. Proszę większość PiS-owską słuchajcie głosów, tych którzy podpowiadają Wam dobre zmiany. Pamiętajmy, że Kopernika na początku też nie chciano słuchać! Pamiętajmy: "Polska to nasz wielki, zbiorowy obowiązek". Niech słowa naszego wieszcza Cypriana Kamila Norwida staną się swoistym memento! Obyśmy tylko zdrowi byli!