Nie dla beatyfikacji abp. Andrzeja Szeptyckiego!!!

Sławomir Tomasz Roch

/ #196 Człowiek niegodny nie nadaje się na Ołtarze

2019-01-31 22:03

Niedalej jak godzinę temu wróciłem z naszego kościoła św. Krzyża w Watford k. Londynu. W czwartki o 7pm mamy zawsze polską mszę świętą. Po nabożeństwie udałem się do zakrystii i nadmieniłem naszemu proboszcowi ks. Romanowi Wernerowi TChr, iż ledwie kilka dni temu przyszła zatrważająca wiadomość z Watykanu, jakoby papież Franciszek nosi się z planami ogłoszenia beatyfikacji łotra abp Andrzeja Szeptyckiego. Wiadomość otrzymał od wiarygodnej, zaufanej osoby z Rzymu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i natychmiast opublikował na swojej stronie (szczegóły w video konferencji ks. Tadeusza w jednym z komentarzy powyżej).             Poinformowałem zatem naszego proboszcza, iż Kresowianie przygotowują obecnie List Otwarty w tej sprawie, który będzie można publicznie podpisać i który będzie złożony na ręce Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Bądzie to zdecydowany protest przeciw wynoszeniu na Ołtarze człowieka, na którym ciążą b. poważne błędy i moralne zbrodnie. Ks. Roman odniósł się do tej mojej deklaracji z dużym zrozumieniem i podkreślił, iż akcja ks. Tadeusza oraz Kresowian jest słuszna i b. potrzebna bowiem nie wynosi się na Ołtarze Kościoła katolickiego człowieka, który jest tego niegodny. Dlatego ks. Roman podkreślił, że wszystkie te dowody w sprawie, winne być starannie zebrane i przesłane do Watykanu, gdzie zostanie zbadana ich autentyczność i prawdziwość.

Osobiście zwierzyłem się proboszczowi również, iż dla mnie osoba abp Szeptyckiego jawi się wprost jako moralnego, współczesnego Nerona (szczegóły powyżej w komentarzu). Pytałem nawet, czy ks. Roman byłby w stanie temu w świetle dostępnych faktów o życiu, tego moralnego upiora zaprzeczyć. I tu nasz proboszcz odpowiedział wymijająco: „Nie zaprzeczam i nie potwierdzam!”.             A jak zapatrują się na tę sprawę nasi sympatycy, śmiało nie żałujcie sobie...... . Do odważnych świat należy.....