Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom


Gość

/ #189 Spoldzielca 154

2011-12-27 14:55

Juz kiedys wielki poeta napisal ,,abym dozyl tej pociechy zeby me ksiazki trafily pod strzechy,,. Zejdzmy na ziemie, nasze sprawy rozgrywaja sie tu i teraz. Podpisy nalezy nadal zbierac!!! Ale 100 tys podpisow, 300 tys interpretacji- zycze powodzenia. Ci najbardzej zainteresowani [prosze mi wierzyc] nie maja komputerow nie wiedza na ogol co sie w ich spoldzielniach dzieje i sa umiejetnie manipulowani przez Prezesow i ich decydentow.Ludziom mowi sie [doslownie],,bedziesz na mnie glosowal na WALNYM wyremontujemy Ci dach domu lub wroccie do naszej spoldzielni a ocieplimy Wam bloki mieszkalne,,.To sa slowa jednego z prezesow do mieszkancow Zabrza-Zachod i cytat z pisma spoldzielni Luiza do spoldzielcow z Konsorcjum. To,ze obietnice najczesciej nie sa realzowane to juz inna sprawa. Z spoldzielni pobrano podczas calej kadecji tylko kilka szt STATUTOW nie mowiac o REGULAMINACH, ktorych i tak zreszta nie ma w dziale prawnym. A Statut, no coz obszerna ksiega tworzona przez lata na uzytek Prezesow, w wiekszosci niezrozumiala dla spoldzielcow analizowana jest chyba tylko przez pasjonatow. Czy sady moga sie GUBIC? Ja twierdze,ze nie moga a raczej nie powinny. Tylko ,ze nasze prawo jest nadinterpretacyjne wiec sedziowie orzekaja roznie [wyrazajac sie delikatnie]. Przyklad; 5 lat najemcy mieszkan zakladowych czekaja na realizacje USM z 15 grudnia 2000r a Sady Gliwicki Katowicki zasypuja TK nieumiejetnie sformulowanymi pytaniami prawnymi. PANIE Absolwencje Wydzialu Prawa POLSKIEGO Uniwersytetu t e s a d y sa juz zgubione!!!