Segregacja śmieci na Osiedlu Focha

Quoted post

wk

#3 WK bis

2013-11-05 17:06

Dodam jeszcze, że w związku z narzuceniem swej "woli" lub obojętności przez mniejszość,
która nie zadeklarowała chęci segregacji moje opłaty za wywóz śmieci wzrosły 5-krotnie!!
Ja jako 1 osoba płaciłem do 1lipca 7,21zł a teraz licząc od metra płacę 37,37zł !! ( zajmując mieszanie o pow. 51,9m2
A w Gdyni znajomy , który zadeklarował segregację i ma dom o powierzchni 0k 200m2
przed 1 lipca płacił 70 zł , a teraz 35zł!! ( połowę mniej) i nawet mniej niż ja za swoje 51,9m2!! Wnioski nasuwają się same, można przyjąć rozsądne rozwiązania!
I taka jest różnica między RM Gdyni i Gdańska, nie mówiąc o prezesie ASM, który uważa ,ze nic w tej sprawie zrobić nie może ! To niech chociaż w naszym imieniu "bombarduje" odpowiednimi wnioskami i petycjami Radę Miasta i Prezydenta! Winna zdecydować wola większości,a mniejszość która ma to w nosie ( segregację!) niech ponosi większe koszty sama, skoro jej taka wola!
My de facto segregowaliśmy śmieci od dwudziestu lat ,a decyzja o braku segregacji na naszym osiedlu jest po prostu nie rozumna! nie pedagogiczna! nie ekologiczna!!

Odpowiedzi

mieszkanka

#10 Re: WK bis

2013-11-13 11:25:19

#3: wk - WK bis

Jestem DOKŁADNIE w takiej samej sytuacji - w związku z tym POSTANOWIŁAM od poczatku płacić opłaty jak za smieci segregowane !!!