Podwyższenie zasiłku pielęgnacyjnego osobom niepełnosprawnym

Quoted post


Gość

#182

2014-03-27 19:26

Petycję podpisuję, ponieważ jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia (dziecięce porażenie mózgowe) z niedowładem cztero-kończynowym. Mam 32 lata. Potrzebuję stałej opieki (ubranie, umycie, obsługa w WC, itp.). Taką pomoc zapewniają mi rodzice. Nie dostają za to pieniędzy, które otrzymują rodzice dzieci niepełnosprawnych - w przypadku moich rodziców takie świadczenie pielęgnacyjne nie przysługuje. A ja od lat mam zasiłek pielęgnacyjny w kwocie 153 zł + renta socjalna 619 zł netto. Czy to dużo? To bardzo wielkie minimum, za które gdyby nie rodzice nie przeżyłbym, bo opieka kosztuje, życie zresztą też ... Kiedyś pracowałem około 4 lata. Obecnie bardzo ciężko jest znaleźć pracę, by pracować w domu przez Internet - tylko tak mogę pracować. Chciałbym mieć zapewnione minimum egzystencji finansowej. Trudno jest określić to minimum, ale wzrost zasiłku pielęgnacyjnego, chociażby o 300 zł, to spora poprawa, ale kwota zasiłku powinna sukcesywnie wzrastać, tak jak u rodziców dzieci niepełnosprawnych. Państwo Polskie i Pan Panie Premierze powinien zadbać o bezpieczne minimum. Osoba niepełnosprawna, która trafi do DPS, to Polska z podatków wyda co najmniej na opiekę takiej osoby 3 tysiące złotych, a wsparcie w kwestii wzrostu zasiłku pielęgnacyjnego dla ON wydaje się słuszny i sprawiedliwy, no i tańszy. Liczę na sprawiedliwość i ludzkie, moralne podejście do tej sprawy ze strony Pana Premiera i Pańskiego Rządu.

Z wyrazami szacunku, Andrzej Niewieczerzał.

Odpowiedzi

andrzej

#196 Re:

2014-03-28 09:34:17

#182: - Jeżeli jesteś niepelnosprawny od urodzenia to jednemu z twoich rodziców przysługuje swiadczenie opiekuńcze, chyba ze oboje są np. emerytami lub rencistami