PETYCJA W SPRAWIE ZMIAN PRAWA GEODEZYJNEGO I KARTOGRAFICZNEGO

Quoted post


Gość

#28

2014-10-02 07:28

nie do końca mogę się zgodzić z punktem drugim, gdyż z praktyki wiem, iż dzięki temu panuje jakiś ład w naszej pracy. Często zdarza się, że ludzie zamawiają jakąś pracę u jednego geodety po czym idą do innego i zamawiają tę samą pracę. Poza tym dzięki zgłoszeniu wiadomo kto co wykonywał na danej działce, gdyż strony nie zawsze posiadają dokumentację w postaci map.

Odpowiedzi

direk

#29 Re:

2014-10-02 08:13:35

#28: -  

 Myślę, że głownie tyczy sie to wytyczeń obiektów budowlanych - tutaj bez zgłoszenia sobie w większości poradzisz, jednak na dzień dizisejszy przykaz zgłaszania i bulenia 30 zł daniny jest. Co do map podziałów i reszty to bez zgłoszenia ani rusz bo metriałów nie będzie ;].

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2014-10-02 11:59:27


notariusz zagospodarowania terenu

#129 Re:

2017-02-23 12:40:03

#28: -  

 Zgłoszenie zamiaru podjęcia się jakiejś pracy i to pod groźbą kary jest nikomu do niczego nie potrzebne. Przecież "zgłoszenie" w żadnym razie nie eliminuje tego, że ktos może zamówić to samo u dwóch, pieciu czy dziesieciu geodetów. Wolno mu. I nie jest prawda, że dzięki zgłoseniu wiadom co i kto wykonał na danej działce. To nie wynika ze zgłoszenia lecz z ewidencji materiałów państwowego zasobu. A zaewidencjonowanie operatu zależy wyłącznie od tego, że ktoś ten dokument przyniesie do ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej a nie od zgłoszenia. Obecnie rózni notariusze mogą spisywać różne akty na tą samą działkę, czy muszą wcześniej przed spisaniem aktu gdziekolwiek ten zamiar zgłaszać?