PETYCJA W SPRAWIE ZMIAN PRAWA GEODEZYJNEGO I KARTOGRAFICZNEGO

Quoted post

Leszek Piszczek
Autor petycji

#80 Re: Re:

2014-10-05 19:44

#78: rzetelny - Re:  

 "Wszystkie pomiary, itp są niezbędne do stworzenia mapy. Bez nich nie zrobiłbyś mapy. Jak te pustaki przy budowie hotelu. Nie masz racji twierdząc, że należą do Ciebie. Czy słusznie należą do Skarbu Państwa? Może też nie, ale na pewno nie są już własnością wykonawcy." 

Na pewno są własnością wykonawcy, tak samo jak jest własnością programisty kod źródłowy aplikacji komputerowej zamówionej przez np. geodetę. Do stworzenia mapy są nie tylko potrzebne pomiary ale również i tusz do plotera czy toner do drukarki. Potrzebny jest jeszcze środek transportu i wiele innych rzeczy. Czy one również są nie moje? Kompletne bzdury. A wiesz dlaczego? Bo to nikt poza mną i klientem nie może stanowić co jest, a co nie jest, przedmiotem umowy pomiędzy nami. Na pewno nie jesteś to Ty. Ja Ci powtarzam, standardowa umowa między wykonawcą a klientem dotyczy kilku egzemplarzy wyplotowanej bądź wydrukowanej mapy. Nie pomiarów, nie obliczeń, nie punktów osnowy itd. Tylko egzemplarze mapy. Tak jak egzemplarze wydrukowanej książki, na przykład.

I tak jak sam przyznałeś, że masz watpliwości o słuszności tego, ze pomiary są własnością Skarbu Państwa tak samo wcześniej czy później przyznasz, że pomiary są tego, kto je wykonał  ponosząc nakłady i koszty.  To akurat każdy prawnik Ci powie.

Co do tego, że nie podpiszesz tej petycji... to wiesz... kompletnie jest to nie istotne. Co to jest jeden głos? Gdy petycje podpisują tysiące, bo podpisy są jeszcze zbierane pod drukowanymi petycjami a o to troszczy sie ponad 50 osób a ich lista wciąż rosnie. Już w tej chwili po kilku zaledwie dniach, nawet nie po tygodniu, złożono kilka tysięcy podpisów. A gdzie tam do końca akcji... I najważniejsze, podpisy to dopiero wstęp.

A Tobie dziekuje za taką dyskusję, bo pomagasz mi w wyjaśnianiu tego o co walczymy i z czym się nie zgadzamy. Pisz wiecej. ;)

Odpowiedzi

rzetelny

#81 Re: Re: Re:

2014-10-06 05:06:51

#80: Leszek Piszczek - Re: Re:  

 Drogi Leszku. Jeżeli jest prawdą to co piszesz, to z pewnością petycja przyniesie skutek pozytywny dla was. Właściwie to nawet nie jest potrzebna, skoro powołujesz się na opinie prawną.

Ciesze się, że Ci pomagam, choć nie było to moim celem, jednakże dalsza dyskusja nie jest potrzebna, bo ani ja Ciebie nie przekonam, ani Ty mnie. Tyle, ze ja nie jestem gorącym zwolennikiem tego nowego PGiK, po prostu nie uważam je za aż takie zło jak Wy, a dostrzegam większe problemy w dzisiejszych czasach. I to tym trzeba byłoby się zająć najpierw.