Wprowadzenie fotoradarów na Al. Warszawskiej w Olsztynie

Quoted post

studentxxxx

#18 Re: Re:

2014-11-30 21:28

#15: Maja Kozłowska - Re:  

 Powiedz mi co dałby fotoradar jeżeli stałby przed przejściem? Do wypadku by nie doszło? Doszłoby, nawet jeżeli jechałby przepisowo. Petycja kompletnie bez sensu, nie przemyślana. Piszesz że jesteś zawodowym kierowcom. Wybacz ale tego nie widać, wybrałaś najgorszą opcje, rozumiem kładka, doświetlenie przejścia, ok, taka petycje sam bym podpisał bo widzę od 4 lat co na tym przejściu ludzie wyczyniają. Swoją drogą jeżeli ktoś tam musiał hamować przed przejściem by Wasza koleżanka przeszła to musiała dość odważnie wejść na przejście bo rzadko kiedy widzę tam że ktoś zwyczajnie zatrzymuje się i przepuszcza kogos bo stoi. Pieszy to nie święty, też musi zachować ostrożność bo to on wchodzi na ulice pod samochód i musi liczyć się z tym że nie zatrzyma się on z 70km na odcinku 5 metrów. Moim zdaniem Wasza koleżanka nie zachowała ostrożności bo przecież widać jak coś jedzie, nie ma innej opcji. Wiem że wiele osób ma takie zdanie jak ja, widać to po komentarzach na spotted dlatego radzę jeszcze raz przemyśleć petycje.

Odpowiedzi

Maja Kozłowska

#19 Re: Re: Re:

2014-11-30 21:35:32

#18: studentxxxx - Re: Re:  

 Pisząc petycję musiałam podać proponowany sposób rozwiązania problemu niebezpiecznej Al. Warszawskiej. Wybrałam fotoradary, bo są najtańszym z możliwych sposobów na poprawę bezpieczeństwa i można je szybko wprowadzić. Kilku internautów twierdzi, że lepsze będą światła czy przejścia podziemne... jasne, ale czy miasto ma na to pieniądze i czy jest w stanie to wprowadzić od razu? Technicznie jest to niemożliwe. Może za parę lat się to uda, bardzo bym tego chciała, ale na razie takie argumenty zostaną od razu odbite przez władze miasta, a pomysł z fotoradarami prawdopodobnie będzie musiał zostać przedyskutowany.

Tych kilka negatywnych komentarzy na spotted naprawdę nie zniechęca przy ponad 400 (na razie) pozytywnych.

Pozdrawiam.


Gość

#20 Re: Re: Re:

2014-11-30 21:42:22

#18: studentxxxx - Re: Re:  

Uważam, że dywagowanie na temat zachowania osoby, która nie żyje, jest co najmniej niestosowne. Dlatego bardzo proszę o zaniechanie takich komentarzy i skupienie się na merytorycznej dyskusji na temat tego, jak poprawić sytuację na tej ulicy, uczynić to miejsce bezpiecznym i przyjaznym dla wszystkich użytkowników.