Wniosek do PRM o powołania Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Geodezyjn

Quoted post

Adam

#10

2015-01-31 08:40

Popieram wszystkie postulaty za wyjątkiem obowiązkowej i  płatnej przynależności do samorządu zawodowego.
Nadmienię, że koszt obowiązkowej przynależności do samorządu jest szacowany na ok. 600 zł. rocznie co będzie kolejnym haraczem nałożonym na wykonawcę geodezyjnego. 

Odpowiedzi

Leszek Piszczek
Autor petycji

#26 Re:

2015-07-15 11:04:28

#10: Adam -  

Kolego Adamie,
nie ma mowy o jeszcze jednym czy też kolejnym haraczu. Jeśli w tych kategoriach już rozmawiamy to proszę sobie przeliczyć ile zyskalibyśmy gdyby nasza praca została uwolniona z weryfikacji ośrodków dokumentacji? Ile wycenia Pan ten czas, który zabierają nam weryfikacje i uwierzytelnienia? Gdyby przyjąć że będziemy mieć identyczne zasady jak architekci - projektanci, to ja jeszcze z miłą chęcią dołożę drugie tyle, bo czas realizacji zleceń mi się skróci co najmniej o 2/3. Dzisiaj średni czas zabierany nam przez ośrodki z tyt. zgłoszenia i weryfikacji to min. 2 miesiące przy czasie poświęconym na faktyczną pracę jednego tygodnia. To czy taki system się nie opłaca?

Natomiast kwestia obligatoryjnej przynależności do Samorządu Zawodowego jak ustalił Trybunał Konstytucyjny jest konieczna bo w przeciwnym razie nie ma możliwości oddziaływania na przypadki złej pracy.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook