Dość rządów lobby myśliwskiego! List otwarty do Premier Kopacz

Quoted post

madzialena

#198 Re:

2015-05-05 20:40

#181: Mojra -  

 Nie wiem gdzie przeczytałaś/łeś , że człowiek jest drapieżnikiem. Bo przeczą temu wszelkie fakty i biologia. Budowa układu pokarmowego, długosc jelit, skład enzymów trawiennych mamy dokładnie jak u roślinożerców, nie mówiąc o braku szponów czy kłów do rozszarpywania surowego mięsa...Ciekawa jestem czy poradziłabyś sobie ze spożyciem takowego....

A to że w drodze ewolucji i przystosowania człowiek nauczył się polować i stał się wszystkożerny, pazerny i uzurpujący sobie prawo do władzy nad światem przyrody (mimo że jest tylko jej częścią) to już insza inszość.....

A chore i archaiczne przekonanie, że ma prawo polować bo przodkowie polowali.....No cóż...Może do Amiszów się zapisz, nie używaj prądu i chodź w sukniach XVIII wiecznych, skoro tak cenisz sobie spuściznę przodków....

Odpowiedzi

Mojra

#243 Re: Re:

2015-05-06 15:06:54

#198: madzialena - Re:  

 

"- ci co chcą kraść niech kradną

- ci co chcą mordować niech mordują

- ci co chcą gwałcić niech gwałcą...

...mogłabym tak długo wyliczać, ale po co? Nie rozumiesz, nie?"

No to są zbrodnie na ludziach zdaje się , nie? Ja wolę żeby zabijano zwierzęta niż żeby zabijano/gwałcono/okradano ludzi. Niestety nie jestem tak postępowa aby uznać że życie zwierzęcia jest ważniejsze niż życie ludzkie. Także przykro mi z tego powodu niesamowicie :)

Człowiek jest drapieżnikiem- do tego nie trzeba kłów i szponów. Wystarczy też dobrze rozwinięty mózg i przeciwstawny kciuk. Apropo kłów i szponów- nasz poczciwy bociek nie ma ani kłów, ani szponów  a jest DRAPIEŻNIKIEM. Szympansy też polują z użyciem narzędzi na inne małpy. Spożycie surowego mięsa... a o tatarze słyszało się?

No właśnie myśliwi zazwyczaj rozumieją że człowiek jest częścią przyrody i nie da się go odseparować od natury. Patrz chociaż na uprawy- od tego czy i jak urosną zależy nasze być albo nie być, ale mało który ekofil to wie i rozumie:)

A co do demokracji to jest raczej wadliwy ustrój. Skoro ta większość zawsze ma rację to jedz g...wno- wszak milion much nie może się mylić w tym że jest dobre :)

Pozdrawiam