Oświadczenie w sprawie Nagrody Tuwima dla J. M. Rymkiewicza

Quoted post


Gość

#7 Re: Re: Oświadczenie

2015-12-17 10:10

#6: - Re: Oświadczenie 

 Przemku,

Rymkiewicz nie jest zaangażowany społecznie? Czy jest po złej stronie? I co za obsesja z tym dzieleniem? Każdy jakoś dzieli społeczeństwo, bo inaczej nic by nie napisał. Tuwim dzielił na tych, co na balu, i tych, co poza operą. Wy dzielicie na tych, co protestują, i tych, co aprobują Rymkiewicza. A w Łodzi zwolennicy PPS i Endecji wcale nie żyli w takiej pokojowej komitywie. Czego oczywiście nie popieram.

Z szacunkiem

Piotr Grobliński

PS. Zawsze możecie się złożyć i ufundować swoją jedynie słuszną nagrodę...

 

Odpowiedzi


Gość

#8 Re: Re: Re: Oświadczenie

2015-12-17 10:23:46

#7: - Re: Re: Oświadczenie 

Piotrek,

 

tym rektorem z PO na uczleni mnie przekonałeś. Przyznam że jednak wahałem się z podpisaniem tej petycji, chociaż jestem jednym z jej autorów - sprawa jest bardzo złożona i nie wiadomo, jak historia oceni samego JMR, a także sygnatariuszy protestu przeciw niemu. Do tego nie rozumiem do końca, czemu to jest ogłosznoe jako petycja.  To były moje wątpliwości. Ale kiedy napisałeś, że tym gestem chronię własne zatrudnienie, to faktycznie wyklarował mi się światopogląd. Zapomniałem, że jest jeszcze postawa czystego koniunkturalizmu.

Michał Lachman


Gość

#10 Re: Re: Re: Oświadczenie

2015-12-17 12:22:56

#7: - Re: Re: Oświadczenie 

Oczywiście, mozemy dojść do momentu, w którym nagrodę im. Tuwima przyznamy też Bronisławowoi Wildsteinowi, skoro firmował swoim pojawieniem się niedawną łódzką konferencje o wolności słowa...Problem jednak w tym, że w takim razie czas najwyższy zmienić patrona i regulamin nagrody. No i jednak wydaje mi się, że wszystko co robimy, robimy wbrew Zdzisławowi Jaskule. 

Z poważaniem, 

Marta Zdanowska