Wspieramy polski rząd

Quoted post


Gość

#2717

2016-11-16 15:00

Mam dość wtrącania się "obcych" w Polskie sprawy. W UE nie ma równych, są tylko "swoi" lub "niewygodni", bo chcą dbać o interes własnego kraju. Jakbym miał dzisiaj głosować nad wejściem Polski do UE, to bym zagłosował przeciwko.

Odpowiedzi


Gość

#2720 Re: Pieniądze z UE- TAK, ale przestrzeganie prawa UE- NIE!

2016-11-16 17:51:05

#2717: -  

 Ciekawa filozofia: dotacje unijne- TAK, ale przestrzeganie prawa unijnego- NIE! Gratuluję! Ciekawe, jakbyśmy wyglądali, gdybyśmy nie byli dzisiaj ani w UE, ani w NATO? Brexit pokazuje, że jest to problem. Szkocja i Irlandia Północna głosowały za pozostaniem w UE. Może zorganizujemy referendum ws. dalszego członkostwa Polski w UE i niech Polacy ponownie zadecydują. Jeśli wynik będzie na TAK, to bedzie to czerwona kartka dla PiS-u i wcześniejsze wybory parlamentarne. Skończmy z tą ciuciubabką! Niech prezydent A. Duda za zgodą Senatu ogłosi w tej sprawie referendum i wówczas się przekonamy, czego naprawdę chcą Polki i Polacy!

Polak Europejczyk

#2721 Re:

2016-11-21 18:58:35

#2717: -  

Małe państewka narodowe, a w tę stronę dąży Polska, są tylko pionkami  w grze rozgrywanej przez mocarstwa.

Będąc w Unii Europejskiej, Polska miała okazję współtworzyć mocarstwo, zwłaszcza jeśli Unia podąży w stronę silnej federacji, czyli czegoś na kształt Stanów Zjednoczonych Europy.

Dodatkową korzyścią byłoby ograniczenie możliwości malwersacji na poziomie rządów krajowych, co jak pokazują dokonania ostatnich naszych ekip, a zwłaszcza tej aktualnej, bardzo by nam pomogło. Może wreszcie do polityki przestaliby się pchać pazerni karierowicze, a zajęliby się nią ludzie z poczuciem misji, chcący służyć Polsce i Polakom.

Mam nadzieję, że rząd wybrany w kolejnych wyborach będzie popierał udział Polski w dalszej integracji Unii Europejskiej. Moje pokolenie dużo zainwestowało w to, abyśmy mogli być jej członkiem