Apel o rozpatrzenie i przyjęcie przez Sejm RP ustawy o związkach

Quoted post

Magda

#112

2012-02-27 02:01

W dupach wam się poprzewracało!! Jak się nie podoba polski Katolicyzm, to wynieście się do Szwecji albo Holandii! Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam tego, że mój syn, czy wnuk będzie miał kolegów z dwoma "tatusiami". To jest CHORE i OBRZYDLIWE!! Zaraz znudzi się wam posuwanie facetów w odbyt i zabierzecie się za zwierzęta... Wtedy tez mam uczyć o tym dzieci? I jeszcze mówić, że to miłe i pełne miłości?! Może jeszcze nakażecie mi to ustawą?!

Odpowiedzi

lingwistka

#113 Re:

2012-02-27 03:40:23

#112: Magda -

@Magda - Jeśli czytałaś projekt ustawy, to wiesz, że dotyczy ona związków partnerskich, które mogłyby zawierać osoby niezależnie od płci, czyli również pary heteroseksualne. Związek partnerski jest związkiem cywilnym, a nie ślubem kościelnym. Podobny raczej do ślubu cywilnego, który jest w Polsce zgodny z prawem. Religia nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli będziesz miała dziecko, to dlaczego miałoby mieć dwóch tatusiów czy dwie mamusie? Przecież będzie miało Ciebie i Twojego męża lub partnera, prawda? Ustawa niczego Ci nie nakazuje. Jeśli nie interesuje Cię związek z kobietą, to go nie zawrzesz, prosta sprawa. Podejmując Twój styl, mogę powiedzieć, że wielu panów "posuwa" panie w sposób, jaki opisujesz. Z kolei nie wszyscy geje stosują tę technikę współżycia seksualnego. Związki czy małżeństwa homoseksualne, są związkami dorosłych osób, a nie ludzi ze zwierzętami. Jeśli natomiast mają miejsce przypadki współżycia ludzi ze zwierzętami, czyli zoofilia, to orientacja człowieka nie ma tu nic do rzeczy. Sprawcą może być (i najczęściej jest) osoba heteroseksualna lub taka, która w ogóle nie współżyje z inncy człowiekiem. BTW zaintersowało mnie określenie 'polski Katolicyzm'. Wydawalo mi się, że jest po prostu 'Katolicyzm', ale w dzisiejszym świecie jest tak wiele zmian, że może nie jestem na bieżąco. Pozdrawiam serdecznie :)