Petycja ws. Dyrektywy Tytoniowej

Quoted post

Kamil Knyszewski

#3

2012-12-19 16:19

Koncerny tytoniowe nigdy o tym nie mówią ale koszt leczenia z powodu palenia papierosów znacznie przekracza zysk państwa z akcyzy
pozdrawiam
Student Zdrowia Publicznego

Odpowiedzi

Daria

#23 Re:

2013-06-04 07:49:02

#3: Kamil Knyszewski -

Proszę o wiarygodne dane odnośnie :

1. bezpośredniego wpływu nikotynizmu na występowanie chorób nowotworowych - w liczbach

jeśli masz dobrych wykładowców, to powiedzą tylko, że JEST. Ale jaki, konkretnie i naukowo w liczbach - to już nie. Nie ma takich badań, trzebaby wyeliminować zbyt wiele zmiennych, zeby jakikolwiek naukowiec (poważny naukowiec) mógł przeprowadzić takie badania i sie pod nimi podpisać.

Ja mogę stwierdzić, ze wstawanie lewą nogą powoduje degenerację stawu biodrowego, rozpropagować to dzielnie po świecie - i wyjdzie na to samo. Na logikę wpływ może być - ale jaki? Hmmm...

 

2. Jaki jest koszt leczenia chorób "występujących z powodu palenia papierosów"?

Również w liczbach. Z konkretnym podziałem na np. problemy krążeniowe WYWOŁANE nikotynizmem i wywołane innymi czynnikami, PoChp WYWOŁANE nikotynizmem i wywołane innymi czynnikami, i tak dalej...

 

Proszę również o odniesienie danych liczbowych do zysków gospodarki - miejsc zatrudnienia, nie tylko w branży tytoniowej, ale z uwzględnieniem np. sektora handlowego, sektora nawozów sztucznych - i znów - i tak dalej...

 

 

Widać, ze jesteś Studentem... W zdrowiu publicznym jeszcze sporo się musisz nauczyć, w ekonomii - tym bardziej.