Koncepcja społeczna szybkiej kolei Katowice - Ostrawa

[2021-12-30]

Ponieważ wariant nr 63 (zielony) jest zbliżony do oczekiwań wyrażonych w Koncepcji społecznej, apelujemy o jego realizację wraz z koniecznymi poprawkami, tj. zaprojektowaniem stacji węzłowej w miejscu krzyżowania się linii Katowice - Ostrawa i Wodzisław Śląski - Jastrzębie-Zdrój i dokonaniem korekt projektu w celu zmniejszenia liczby wyburzeń i innych uciążliwości. 

170_frag21.jpg

[2020-12-30]

Od wielu lat podkreśla się potrzebę budowy nowej linii szybkiej kolei Katowice - Ostrawa, a obecnie jej planowaniem zajmuje się spółka CPK. Na linii prostej łączącej te ośrodki, a zarazem w centrum subregionu liczącego ok. 650 tys. mieszkańców leży miasto Wodzisław Śląski, dysponujące doskonałym terenem na budowę węzła kolejowego, w którym nową magistralę można optymalnie powiązać z siecią kolejową całego subregionu. 

Apelujemy o zaniechanie prób wyginania magistrali w kierunku miast cieszących się większą przychylnością decydentów i wnioskujemy o realizację Koncepcji społecznej  polegającej na:
– wyprostowaniu przebiegu magistrali Katowice – Ostrawa 
– lokalizacji węzła kolejowego w granicach Wodzisławia Śląskiego, na terenie dzielnicy Wilchwy,
– połączeniu Jastrzębia-Zdroju i innych miast subregionu zachodniego z magistralą w ww. węźle poprzez odbudowę linii 875 Wodzisław Śląski – Jastrzębie-Zdrój.ko_ks.jpg

 


Towarzystwo Entuzjastów Kolei    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Towarzystwo Entuzjastów Kolei do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...