Koncepcja społeczna szybkiej kolei Katowice - Ostrawa

[2021-12-30]

Ponieważ wariant nr 63 (zielony) jest zbliżony do oczekiwań wyrażonych w Koncepcji społecznej, apelujemy o jego realizację wraz z koniecznymi poprawkami, tj. zaprojektowaniem stacji węzłowej w miejscu krzyżowania się linii Katowice - Ostrawa i Wodzisław Śląski - Jastrzębie-Zdrój i dokonaniem korekt projektu w celu zmniejszenia liczby wyburzeń i innych uciążliwości. 

170_frag21.jpg

[2020-12-30]

Od wielu lat podkreśla się potrzebę budowy nowej linii szybkiej kolei Katowice - Ostrawa, a obecnie jej planowaniem zajmuje się spółka CPK. Na linii prostej łączącej te ośrodki, a zarazem w centrum subregionu liczącego ok. 650 tys. mieszkańców leży miasto Wodzisław Śląski, dysponujące doskonałym terenem na budowę węzła kolejowego, w którym nową magistralę można optymalnie powiązać z siecią kolejową całego subregionu. 

Apelujemy o zaniechanie prób wyginania magistrali w kierunku miast cieszących się większą przychylnością decydentów i wnioskujemy o realizację Koncepcji społecznej  polegającej na:
– wyprostowaniu przebiegu magistrali Katowice – Ostrawa 
– lokalizacji węzła kolejowego w granicach Wodzisławia Śląskiego, na terenie dzielnicy Wilchwy,
– połączeniu Jastrzębia-Zdroju i innych miast subregionu zachodniego z magistralą w ww. węźle poprzez odbudowę linii 875 Wodzisław Śląski – Jastrzębie-Zdrój.ko_ks.jpg

 


Towarzystwo Entuzjastów Kolei    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Towarzystwo Entuzjastów Kolei do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...