Wyjaśnienie braku Krzysztofa Ignaczaka na ME 2013

[[[WAŻNE]]]

Z racji tego, że mogą się pojawić (i już się pojawiły ;)) komentarze typu, że 'nie należy podważać decyzji trenera', chcę (autor) uświadomić, że głównym zadaniem tej petycji jest dowiedzenie się o przyczynach braku Krzyśka w kadrze, a nie wymuszanie powołania na AA.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wczoraj (tj. 30.07.2013) została podana oficjalna lista zawodników powołanych na Mistrzostwa Europy 2013, które będą rozgrywane w Polsce i Danii w dniach 20-20.09. W kadrze zabrakło m.in. Grzegorza Kosoka, Dawida Konarskiego, ale najbardziej zaszokował nas brak Krzysztofa Ignaczaka, legendarnego, ponad 300-krotnego reprezentanta kraju, niewątpliwie jednego z najlepszych na świecie Libero. W jego miejsce powołanie dostał zawodnik Jastrzębskiego Węgla Damian Wojtaszek.

PZPS razem z Andreą Anastasim jak do tej pory milczą na ten temat, jednak my, kibice, chcielibyśmy usłyszeć szczerze, jakie są powody, dla których Ignaczak nie dostał powołania. Akcja jak można zauważyć, jest bliźniaczo podobna do tej związanej z Mariuszem Wlazłym, aktualnym graczem PGE Skry Bełchatów i  byłym reprezentantem Polski.

Mamy młodego i zdolnego Pawła Zatorskiego, który cały czas nabiera doświadczenia na wielkich imprezach i niemal pewnym jest, że w przyszłości zastąpi Igłę na stałe, jednak na chwilę obecną obok niego potrzebny Nam jest ktoś doświadczony na tej pozycji. Ktoś, kto będzie utrzymywał wolę walki o każdy punkt, każdą piłkę. Taką osobą jest niewątpliwie Krzysztof Ignaczak.

Zachęcamy do podpisywania i rozpowszechniania petycji (krótkiej, ale treściwej ;)). Miejmy nadzieję, że trafi ona do PZPSu, Andrei Anastasiego, ale też do innych znanych ludzi związanych z polską siatkówką i usłyszymy całą prawdę na temat, o który walczymy.