Legalizacja spożywania alkoholu na plaży po praskiej stronie Wisły

Warszawa 20.03.2018

 

Szanowni Radni,

My mieszkańcy Warszawy zwracamy się z uprzejmą prośbą do Rady m.st. Warszawy o wprowadzenie odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych na plaży Most Poniatowskiego w Warszawie, w trybie przewidzianym w art. 14 ust. 2b ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Dodatkowo prosimy o umieszczenie ekologicznych pojemników na odpady w celu segregacji śmieci, a także przenośnych toalet na wyżej wymienionych terenach.

Na tle poprzedniego stanu, w którym dozwolone było spożywanie alkoholu na tzw. Schodkach nad Wisłą zgłaszamy obywatelski sprzeciw wobec niedawno wprowadzonej nowelizacji ustawy, która określa miejsca objęte zakazem spożywania napojów alkoholowych. Bulwary nadwiślańskie od roku 2008 stanowiły miejsce wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych oraz spotkań towarzyskich Warszawiaków, dla większości których alkohol stanowił przyjemne umilenie czasu. Nie widzimy powodu dla którego powinno się zakazać tej czynności w miejscu publicznym, gdzie niedawno jeszcze spożycie alkoholu było legalne. Ze względu na dużą liczbę osób odwiedzających wyżej wymienione miejsca konieczne jest również zwiększenie ilości pojemników na odpady w celu utrzymania należytej czystości oraz toalety w celu zapewnienia komfortu odwiedzających.

Głęboko wierzymy, że Rada Miasta Stołecznego Warszawy zechce pomyślnie rozpatrzyć naszą petycję.


Wolna Wisełka, projekt studentów WZ UW w ramach Zwolnionych z Teorii    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Wolna Wisełka, projekt studentów WZ UW w ramach Zwolnionych z Teorii do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook