LIST OTWARTY DO RZECZNIKA PRAW PACJENTA W OBRONIE DR WŁODZIMIERZA BODNARA

 

pasek_psnlin.jpg

                                                                                                                                                „Zło jest bezsilne, jeśli dobro jest nieustraszone.”                                                                                                               

                                                                              Warszawa, 2021-11-07

                                                                  Pan   

                                                                  Bartłomiej Łukasz Chmielowiec

                                                                  Rzecznik Praw Pacjenta

                                                                  ul. Młynarska 46

                                                                  01-171 Warszawa

                                                                    kancelaria@rpp.gov.pl     

                 

                    LIST OTWARTY DO RZECZNIKA PRAW PACJENTA

                       W OBRONIE DR WŁODZIMIERZA BODNARA                                              

             Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców wyraża swój zdecydowany sprzeciw i oburzenie w związku z działaniami podjętymi przez Pana - jako  Rzecznika Praw Pacjenta, wobec Pana Doktora Włodzimierz Bodnara, który opracował program leczenia choroby Covid19 z  zastosowaniem znanego od lat leku Amantadyny i uratował zdrowie i życie setek pacjentów. Jako jeden z niewielu lekarzy w Polsce od początku był przy pacjentach, nie izolując się murami poradni i nie udzielając - urągających naszemu zawodowi - teleporad.  Jest lekarzem, który opiera się na maksymie "Salus aegroti suprema lex” – zdrowie pacjenta jest najwyższym prawem.   Zgodnie z Ustawą o Zawodzie Lekarza,  każdy lekarz ma prawo stosować leki poza wskazaniami rejestracyjnymi dla danego specyfiku, zgodnie z własnym doświadczeniem i wiedzą medyczną, co potwierdził w grudniu 2020r.  Minister Zdrowia. Nieznajomość tej ustawy powoduje, iż Pana działania są w pełni bezprawne a - nazywanie leczenia amantadyną pacjentów zarażonych Sars-CoV-2 eksperymentem - nie ma żadnych podstaw merytorycznych.   Metoda leczenia opracowana przez dr Włodzimierza Bodnara znalazła uznanie międzynarodowe, czego wyrazem było zaproszenie go, jako jedynego lekarza z Polski, przez Włoski Senat do dyskusji w posiedzeniu na temat skutecznego leczenia COVID-19. Wzięło w nim udział dziesiątki lekarzy, zarówno z Włoch jak i z całego świata. Spotkanie miało na celu wypracowanie wspólnego zalecenia skutecznych terapii w leczeniu zakażeń SARS-CoV-2, od prewencji przez wczesne leczenie do zaawansowanej postaci choroby, co pozwoliłoby na zakończenie pandemii.   Czy nie powinien Pan raczej być dumny z Lekarza Polaka zyskującego uznanie międzynarodowe za skuteczne leczenie chorych w dobie pandemii, zamiast oskarżać go i grozić konsekwencjami?   Dlatego żądamy od Pana jako Rzecznika Praw Pacjenta, dla którego najważniejszym powinno być skuteczne leczenie chorego, natychmiastowego wycofania jakichkolwiek zarzutów wobec  Dr Włodzimierza Bodnara, zapoznanie się z opracowaną przez niego metodą leczenia i rozpropagowanie jej w środowisku medycznym. Nie zgadzamy się na bezpodstawne cenzurowanie lekarzy bowiem nasz zawód jest wolnym zawodem i tylko wtedy możemy leczyć zgodnie z własnym sumieniem, doświadczeniem i wiedzą oraz przede wszystkim według zasady „Primum non nocere”.  

Z poważaniem, członkowie i sympatycy Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców        

            


Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...