Mówimy nie Cieszynowi bez Szarej!

Galeria Szara wrosła na stałe w pejzaż Cieszyna i pole sztuki w Polsce. Urząd Miejski ma ją wpisaną we wszystkie materiały promcyjne. Jest przedmiotem wycieczek , przestrzenią zajęć dla studentów, młodzieży i dzieci. Jest również doskonałym partnerem innych organizacji i instytucji.

Cieszyn bez Szarej przeraża nie tylko nas, ludzi zajmujących się kulturą tutaj w mieście, ale i tych, którzy patrzą na nią z daleka, z innych miast, patrzą na Śląsk, któremu BRAKUJE miejsc upowszechniających sztukę współczesną. Szara jest skarbem, który TRZEBA zachować za wszelką cenę, gdyż ona jest konieczna do utrzymania poziom demokracji przestrzeni publicznej.

Mówimy NIE Cieszynowi bez Galerii Szarej, bez przestrzeni dla sztuki nieoficjalnej, alternatywnej, która jest niezbędna do naszego rozwoju społecznego i kulturalnego. Nie wierzymy w to, że nic się nie da zrobić, co realnie pozwoliłoby na kolejnych 10 lat budowy wizerunku Cieszyna otwartego na współczesność.

 

 


joanna wowrzeczka    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam joanna wowrzeczka do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...