Mówimy nie Cieszynowi bez Szarej!

Galeria Szara wrosła na stałe w pejzaż Cieszyna i pole sztuki w Polsce. Urząd Miejski ma ją wpisaną we wszystkie materiały promcyjne. Jest przedmiotem wycieczek , przestrzenią zajęć dla studentów, młodzieży i dzieci. Jest również doskonałym partnerem innych organizacji i instytucji.

Cieszyn bez Szarej przeraża nie tylko nas, ludzi zajmujących się kulturą tutaj w mieście, ale i tych, którzy patrzą na nią z daleka, z innych miast, patrzą na Śląsk, któremu BRAKUJE miejsc upowszechniających sztukę współczesną. Szara jest skarbem, który TRZEBA zachować za wszelką cenę, gdyż ona jest konieczna do utrzymania poziom demokracji przestrzeni publicznej.

Mówimy NIE Cieszynowi bez Galerii Szarej, bez przestrzeni dla sztuki nieoficjalnej, alternatywnej, która jest niezbędna do naszego rozwoju społecznego i kulturalnego. Nie wierzymy w to, że nic się nie da zrobić, co realnie pozwoliłoby na kolejnych 10 lat budowy wizerunku Cieszyna otwartego na współczesność.

 

 


joanna wowrzeczka    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję


LUB

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na naszej stronie. Jednak należy zaznaczyć, że autor petycji zobaczy wszystkie informacje, które udostępnisz w tym formularzu.

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Facebook