NIE dla budowy basenu w Bezrzeczu

Petycja

NIE dla budowy basenu w Bezrzeczu

 

 

 

 

Szanowna Pani Wójt,

 

My, mieszkańcy Gminy Dobra, zwracamy się do Pani z głębokim niepokojem w sprawie planowanej budowy basenu w Bezrzeczu. Chcielibyśmy wyrazić nasz sprzeciw wobec tego projektu z kilku istotnych powodów.

Nasze obawy dotyczą zarówno ogromnych kosztów związanych z budową i utrzymaniem basenu, jak i skutków, jakie ta inwestycja będzie miała dla naszej gminy jako całości. Szacowany koszt budowy przekracza 40 milionów złotych, a roczne utrzymanie tego obiektu to około 2,5 miliona złotych. Takie kwoty mogłyby być przeznaczone na priorytetowe potrzeby naszej społeczności.

Rozumiemy, że basen może być atrakcyjną inwestycją, ale uważamy, że istnieją inne pilne sprawy, które wymagają naszej uwagi i finansowania.

Ponadto, budowa basenu w Bezrzeczu negatywnie wpłynie na inne miejscowości naszej gminy, takich jak: Buku, Stolec, Wąwelnica, Skarbimierzyce, Mierzyn, Dobra, Dołuje, Kościno, Rzędziny, Wołczkowo, Grzepnica, Redlica, Sławoszewo, Płochocin czy Łęgi. Środki w tak wielkiej kwocie, zamiast przeznaczyć na budowę basenu, powinny być wykorzystane na poprawę jakości życia w innych, a zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

Zwracamy uwagę na inne, ważne potrzeby naszej społeczności, takie jak:

  1. Stan dróg: Budowa basenu w Bezrzeczu spowoduje ograniczenie środków na remonty dróg, co utrudni poprawę infrastruktury drogowej w naszej gminie.

  2. Chodniki: Istnieje pilna potrzeba zapewnienia bezpiecznych chodników, zwłaszcza w miejscach takich jak np. ulica Parkowa w Bezrzeczu.

  3. Przedszkola: W naszej drugiej co do wielkości miejscowości, przedszkole znajduje się w bloku mieszkalnym, co jest niedostateczne dla potrzeb rosnącej liczby dzieci.

  4. Świetlica: Brakuje odpowiednich miejsc do spotkań społeczności w Bezrzeczu, gdzie świetlica również mieści się w bloku mieszkalnym.

  5. Inne potrzeby infrastrukturalne: Istnieje wiele innych istotnych projektów, takich jak zaplecze sanitarne/gospodarcze na terenie rekreacyjnym przy ulicy Górnej, plac zabaw, czy monitoring, które wymagają natychmiastowej uwagi i inwestycji.Jesteśmy zdeterminowani, aby nasza gmina rozwijała się w sposób zrównoważony, zgodnie z rzeczywistymi potrzebami mieszkańców. W związku z tym, prosimy o ponowne rozważenie priorytetów inwestycyjnych i skierowanie środków finansowych na projekty, które przyniosą rzeczywiste korzyści dla wszystkich mieszkańców gminy.

Apelujemy o rozważenie naszych obaw i współpracę w kierunku budowania lepszej przyszłości dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

 

 

Poniżej zdjęcia dróg jak wyglądają drogi w Gminie Dobra:

Decydując się na basen za ponad 40 mln zł, musimy liczyć się z faktem, że środki przeznaczone na remonty dróg zostaną znacząco ograniczone. Zamiast cieszyć się lepszymi drogami, nadal będziemy musieli poruszać się po zniszczonych, pokrytych dziurami drogach…

428492486_10233160056411849_4193172527687084363_n.jpg

 

5-300x225.jpg

428606368_10233164088472648_2155891784027935985_n-226x300.jpg

 


Katarzyna Ciurzyńska Radna Gminy Dobra    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Katarzyna Ciurzyńska Radna Gminy Dobra będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...