NIE dla budowy osiedla na obszarze NATURA 2000 na terenie Nowołoskoniec/Bąblin

Zwracamy się z prośbą o podpisanie petycji o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Nie zgadzamy się na budowę miasteczkana terenie wsi Nowołoskoniec/Bąblin na obszarze chronionym NATURA 2000, które ma zamieszkać 20 tyś. osób (gdzie liczba ludności w Obornikach to niespełna 19 tyś osób).

Projekt planu w żaden sposób nie rozwiązuje kwestii komunikacyjnej. Biorąc pod uwagę komunikację z miastem Oborniki, jak rozwiązany będzie problem wąskich gardeł komunikacyjnych?

Prognoza oddziaływania na środowisko nie uwzględnia oddziaływania hałasu, spalin na etapie budowy "20 tysięcznego Miasta" jak i na etapie jego funkcjonowania.

Plan oraz prognoza oddziaływania na środowisko nie uwzględnia realnego zasilania w wodę wodociągową  dla "20-tysięcznego miasta". Konieczny jest to wzrost o 50% w stosunku do bieżącej produkcji wody na stacji w Obornikach.

Dla  "20-tysięcznego miasta" potrzeba żłobków, przedszkoli, szkoły przynajmniej podstawowej, boisk. Jakie obszary gmina zamierza pozostawić na ten cel?

Nie możemy pozwolić na zniszecznie terenów zielonych i lasów na potrzeby dewelopera.


Mieszkańcy wsi Bąblin, Bąbliniec i Nowołoskoniec    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mieszkańcy wsi Bąblin, Bąbliniec i Nowołoskoniec do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook