NIE dla budowy osiedla na obszarze NATURA 2000 na terenie Nowołoskoniec/Bąblin

Zwracamy się z prośbą o podpisanie petycji o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Nie zgadzamy się na budowę miasteczkana terenie wsi Nowołoskoniec/Bąblin na obszarze chronionym NATURA 2000, które ma zamieszkać 20 tyś. osób (gdzie liczba ludności w Obornikach to niespełna 19 tyś osób).

Projekt planu w żaden sposób nie rozwiązuje kwestii komunikacyjnej. Biorąc pod uwagę komunikację z miastem Oborniki, jak rozwiązany będzie problem wąskich gardeł komunikacyjnych?

Prognoza oddziaływania na środowisko nie uwzględnia oddziaływania hałasu, spalin na etapie budowy "20 tysięcznego Miasta" jak i na etapie jego funkcjonowania.

Plan oraz prognoza oddziaływania na środowisko nie uwzględnia realnego zasilania w wodę wodociągową  dla "20-tysięcznego miasta". Konieczny jest to wzrost o 50% w stosunku do bieżącej produkcji wody na stacji w Obornikach.

Dla  "20-tysięcznego miasta" potrzeba żłobków, przedszkoli, szkoły przynajmniej podstawowej, boisk. Jakie obszary gmina zamierza pozostawić na ten cel?

Nie możemy pozwolić na zniszecznie terenów zielonych i lasów na potrzeby dewelopera.


Mieszkańcy wsi Bąblin, Bąbliniec i Nowołoskoniec    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mieszkańcy wsi Bąblin, Bąbliniec i Nowołoskoniec do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook