Nie dla cięć w krakowskiej komunikacji miejskiej!

My, niżej podpisani, sprzeciwiamy się redukcji przebiegu trasy oraz częstotliwości kursów pojazdów komunikacji miejskiej w Krakowie!

Apelujemy do Prezydenta Miasta Krakowa o wygospodarowanie środków, które pozwolą utrzymać częstotliwość kursowania krakowskiej komunikacji miejskiej na dotychczasowym, funkcjonującym w okresie pozawakacyjnym, poziomie! 

We wrześniu uczniowie szkół średnich oraz podstawowych wracają do szkół, w październiku na uczelnie wracają studenci. Jak władze miejskie wyobrażają sobie ich poruszanie się po mieście, kiedy nawet przy obecnej częstotliwości kursów w godzinach szczytu w komunikacji miejskiej robi się tłok? Mają jeździć samochodami, choć korków też nam nie brakuje, czy rowerami bądź hulajnogami, choć ze ścieżkami rowerowymi dalej u nas nie najlepiej? 

Mieszkańcy deklarują, że zależy im na czystości powietrza, dlaczego więc chce się im ograniczyć dostęp do publicznego transportu, który przecież od lat promowany był przez Urząd Miasta Krakowa, jako jeden z najbardziej ekologicznych? Dotąd wytłumaczeniem bieżącej sytuacji była przepustowość tras, a dzisiaj okazuje się, że zabrakło pieniędzy i kursów będzie jeszcze mniej! Rozumiemy trudną sytuację polityczną samorządów przy obecnych władzach państwowych, jednak uważamy, że na ten cel miasto powinno wygospodarować niezbędne środki!

W chwili, w której małopolscy radni PiS próbują zatrzymać wprowadzenie zakazu używania tzw. kopciuchów, czyli najgorszej kategorii pieców grzewczych, które w dużej mierze powodują ten okropny swąd otaczający nas zimą, powinniśmy wspólnie działać na rzecz czystości powietrza, czyli zdrowia mieszkańców, a nie rezygnować z polityki promowania ekologicznych środków transportu czy ogrzewania, wydając jednocześnie pieniądze na dużo mniej istotne cele. Miasto, które nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej przepustowości komunikacji miejskiej, nie może przecież promować poruszania się nią, bo narażałoby się na śmieszność. 

Proponowana zmiana uderza w dostępność komunikacji miejskiej także dla turystów, co zmniejsza atrakcyjność miasta i - ponownie - skłania do korzystania z mniej ekologicznych środków transportu. Jakby więc na to nie patrzeć, próba ograniczenia dostępu do komunikacji miejskiej przynosi mieszkańcom same szkody.

Mając powyższe kwestie na uwadze, apelujemy o poczynienie wszelkich kroków celem utrzymania, a w miarę możliwości nawet zwiększenia, liczby linii oraz częstotliwości kursów komunikacji miejskiej w Krakowie! To konieczne z punktu widzenia zdrowia, bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, sprawności publicznego transportu, wizerunku miasta, a także jego rozwoju i gospodarki!


Młodzi Demokraci Kraków    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Młodzi Demokraci Kraków do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.







Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...