NIE dla masztu telefonii komórkowej przy ul. Prusa 10 w Krakowie

                                                 Prezydent Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa
                                                 Jacek Majchrowski
                                                 pl. Wszystkich Świętych 3-4, Kraków  

Szanowny Panie Prezydencie,

My, podpisani w niniejszej petycji, protestujemy przeciw budowie stacji bazowej telefonii komórkowej przy ul. Prusa 10 w Krakowie. Realizacja tej inwestycji stanowić będzie znaczne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia okolicznych mieszkańców, zniszczy ład przestrzenny Dzielnicy VII, zaburzy przestrzeń publiczną oraz obniży wartość okolicznych nieruchomości. Prosimy Pana o wsparcie protestu oraz o zablokowanie budowy masztu w tej lokalizacji.

PEŁNA TREŚĆ PROTESTU:

W samym centrum Dzielnicy VII Krakowa (Zwierzyniec) planowana jest budowa masztu stacji bazowej telefonii komórkowej. Lokalizacja to dach kamienicy przy ul. Prusa 10.

Wysokość masztu to prawie 9 metrów! Kamienica przy Prusa 10 i tak jest już nadbudowana i wystaje ponad okoliczne budynki. Postawienie na niej prawie 9-metrowego masztu naruszy ład przestrzenny i zdegraduje naszą wspólną przestrzeń publiczną, której krajobraz i estetyka architektury jest integralną częścią.

Na maszcie ma zostać zamontowanych 7 anten o bardzo dużych mocach. Będą emitowały silne pole elektromagnetyczne w zakresie mikrofalowym – tym samym, które używane jest w popularnych kuchenkach. Pole to jest niebezpieczne dla zdrowia – może powodować choroby nowotworowe i przyczyniać się do śmierci. Moc oddziaływania anten będzie rosła wraz z wysokością, dlatego szczególnie narażeni są mieszkańcy wyższych kondygnacji i poddaszy.

Inwestor nie przedstawił żadnych dowodów, iż emitowane ze stacji pole elektromagnetyczne nie będzie szkodziło ludziom. We wniosku inwestora zupełnie nie uwzględniono kumulacji i synergicznego odziaływania pól elektromagnetycznych emitowanych z istniejących stacji bazowych (m.in. na budynku Urzędu Pracy przy Pl. na Stawach) i tych z planowanej stacji bazowej. Niemniej inwestor wykorzystując luki w prawie i bezradność naszych urzędników uzyskał już decyzję o uznaniu tej inwestycji jako inwestycji celu publicznego!

Teraz, gdy trwa postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę jest ostatnia szansa, by zablokować ten koszmar. 

Wspólnie sprzeciwmy się inwestycji, która:

- będzie stanowić realne zagrożenia dla zdrowia nas i naszych dzieci!

- zniszczy ład przestrzenny naszej Dzielnicy i zaburzy przestrzeń publiczną,

- spowoduje obniżenie wartości nieruchomości w jej sąsiedztwie.

W imieniu protstujących mieszkańców prosimy o poparcie naszego protestu!

Podpisz petycję


LUB

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na naszej stronie. Jednak należy zaznaczyć, że autor petycji zobaczy wszystkie informacje, które udostępnisz w tym formularzu.

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Facebook