NIE dla PLASTIKOWYCH TOREBEK

Szanowny Pan

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

 

Szanowny Pan

Michał Kurtyka

    Minister Klimatu

 

Szanowny Panie Premierze, Szanowny Panie Ministrze,

 

zwracamy się do Panów jako świadomi Obywatele i Obywatelki, którzy ze strachem o nasze środowisko patrzą w przyszłość. Bez zdecydowanych działań ze stron rządzących, niedługo utoniemy w śmieciach.

Nasza planeta umiera, nie tylko przez energetykę opartą na węglu czy spalin samochodowych, ale także od plastiku.

Wyspa śmieci (w tym również plastikowych), która dryfuje po Pacyfiku, ma obszar pięciokrotnie większy od terytorium Polski. Każdy i każda z nas widzieliśmy przerażające filmy pięknych morskich zwierząt, które duszą się i umierają od niszczycielskiej działalności człowieka.

Polska ma szansę stać się państwem, które nie będzie produkowało przynajmniej części tych śmieci.  Najlepszym rozwiązaniem byłoby całkowite wyeliminowanie plastiku z użytku, lecz skoro nie jest to na razie możliwe, proponujemy inne rozwiązanie.

Prosimy Panów o podjęcie działań zmierzających w kierunku całkowitego zakazu sprzedaży plastikowych toreb na zakupy – bez względu na to czy są one jednorazowe czy wielorazowe.

Dotychczasowe działania władz w tym zakresie, tj. podwyższenie opłat za sprzedaż toreb,  są niewystarczające – klienci sklepów, którzy płacą za zakupy duże pieniądze, nie przywiązują wagi do tego, czy torebka (powodująca ogromne spustoszenie w ekosystemie), którą dokupią kosztuje 10 groszy czy złotówkę. Nie odczuwają oni różnicy przy płaceniu.

Prosimy o działania Rady Ministrów, doprowadzenia do zakazu sprzedaży plastikowych torebek. Razem możemy zacząć ratować środowisko od małych zmian! Wspólnie uratujmy planetę!

Wierzymy, że zarówno Panom, jak i całej Radzie Ministrów zależy na skutecznej ochronie środowiska i klimatu.

Łączymy wyrazy szacunku

Obywatelki i ObywateleArtur Ryszkiewicz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Artur Ryszkiewicz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook