NIE dla stacji bazowej w centrum Kłaja

W dniu 22.02.2018r. wybrani mieszkańcy miejscowości Kłaj otrzymali pismo z dnia 15.02.2018r. informujące o rozpoczęciu postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę niemal 50-metrowej stacji bazowej telefonii komórkowej PLAY w centrum Kłaja. Pismo zostało skierowane do szesnastu rodzin zamieszkujących w najbliższym sąsiedztwie miejsca, gdzie ma zostać postawiona stacja bazowa.

Stacja bazowa to urządzenie emitujące fale elektromagnetyczne. Stwarza to niepokój o zdrowie ludzi zamieszkujących najbliższe okolice powstania nadajnika. Istnieje wiele badań potwierdzających i zaprzeczających szkodliwemu wpływowi promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie ludzi i zwierząt. Rozwój telefonii komórkowej jest na tyle młody, że badacze nie zajmują jednego stanowiska. Jednakże wielu z nich potwierdza szkodliwe działanie nadajnika. Niektórzy obwiniają o nie nawet zachorowania na raka, mutacje czy choroby genetyczne. U osób mieszkających w pobliżu stacji możliwe są dolegliwości takie jak bóle głowy, zaburzenia koncentracji, zaburzenia snu, problemy z pamięcią.

Budowa nadajnika w centrum Kłaja to nie tylko możliwe zagrożenie zdrowia dla mieszkańców miejscowości. W okolicy stacji bazowych obserwuje się spadek wartości nieruchomości, związany właśnie z obawami przed zagrożeniem jakie niesie za sobą promieniowanie elektromagnetyczne.

Jedno jest pewne - budowa stacji bazowej nie powinna mieć miejsca na zaludnionym terenie. Urządzenia te powinny być zlokalizowane z dala od przedszkoli, szkół i dzielnic mieszkaniowych.

W imieniu mieszkańców prosimy o wsparcie w zatrzymaniu budowy stacji bazowej w centrum Kłaja. Liczy się czas! Mieszkańcy na reakcję dostali jedynie 7 dni.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Teresa Wróbel do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook