Nowa Głogowska - zróbmy to!

apel11.jpg

 

Prezydent Miasta Poznania

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

Rada Miasta Poznania

 

Nowa Głogowska - zróbmy to!   


My, mieszkanki i mieszkańcy Poznania, zwracamy się z apelem o zaprojektowanie oraz wdrożenie zmian na ulicy Głogowskiej, które będą uwzględniały potrzeby wszystkich uczestników ruchu.

Piesi mają zyskać komfort przebywania na ulicy i poczucie bezpieczeństwa przy jej przekraczaniu. Chcemy chodników bez rowerów, za to z zielenią i miejscami odpoczynku. Wyłączenie jednego z dwóch pasów ruchu umożliwi wydzielenie dla rowerów osobnej, bezpiecznej drogi, azyli dla pieszych przy torowiskach, a dla samochodów zwiększonej liczby miejsc parkingowych. Dla mieszkających bezpośrednio przy ulicy Głogowskiej oznacza to życie w mniejszym hałasie, w cieniu zielonych drzew i z czystszym powietrzem.


Postulujemy, aby proponowane przez nas rozwiązania wprowadzać testowo. Trwający kilka tygodni test pozwoli dokonać obiektywnych pomiarów, a mieszkanki i mieszkańcy będą się mogli sami przekonać, czy proponowane zmiany im odpowiadają i zasugerować korekty. To nie są radykalne działania. Głogowska w obecnym kształcie nie spełnia przewidzianych prawem norm dla drogi klasy G (odsyłamy do niezależnego raportu Inwestycje dla Poznania http://idp.org.pl/glogowska-1/) i jako droga nielegalna klasyfikuje się do natychmiastowej przebudowy.


Chcemy ulicy Głogowskiej przywrócić dawny blask i odbudować jej potencjał, także handlowy, dziś zniszczony nadmiernym samochodowym ruchem.

apel21.jpg

 

Więcej można znaleźć na:

 http://nowaglogowska.pl  Facebook https://www.facebook.com/nowaglogowska/ 


Jagna Nowakowska Inicjatywa Nowa Głogowska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jagna Nowakowska Inicjatywa Nowa Głogowska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook