Petycja w sprawie organizacji otwartego konkursu na stanowisko dyrektora Bemowskiego Centrum Kultury

Pan Rafał Trzaskowski, Prezydent m. st. Warszawy

Pani Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo


do wiadomości: Pani Agata Diduszko-Zyglewska, Przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta w Radzie m.st. Warszawy

Pani Aldona Machnowska-Góra, Dyrektor Koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej

Pan Artur Jóźwik, Dyrektor Biura KulturyPetycja w sprawie organizacji otwartego konkursu na stanowisko dyrektora Bemowskiego Centrum KulturyJako mieszkańcy i mieszkanki na co dzień korzystający z oferty Bemowskiego Centrum Kultury oraz aktywnie ją współtworzący, zwracamy się z prośbą o organizację otwartego i transparentnego konkursu na stanowisko dyrektora Bemowskiego Centrum Kultury w Warszawie.

Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich lat Bemowo stało się dzielnicą aktywnych mieszkańców - między innymi właśnie dzięki formule funkcjonowania Bemowskiego Centrum Kultury: transparentnej, otwartej na ich potrzeby i umożliwiającej im współtworzenie oferty kulturalnej dzielnicy. W Bemowskim Centrum Kultury, podczas pięciu edycji Laboratorium Projektów, mieszkańcy i mieszkanki zrealizowali dziesiątki projektów, z których większość funkcjonuje do dziś, wzbogacając ofertę społeczno-kulturalną dzielnicy. To dzięki oddolnemu zaangażowaniu mieszkańców i mieszkanek powstały również bemowskie Miejsca Aktywności Lokalnej. Prowadzone przez BCK Miejsce Aktywności Lokalnej Dwa Jelonki wspiera osoby z Bemowa, które od 3 lat oddolnie tworzą program składający się z kilkuset spotkań i wydarzeń rocznie. Tak funkcjonujący dom kultury wymaga zarządzania uwzględniającego ich głos, dlatego tak ważny jest wybór właściwego eksperta na stanowisko dyrektora BCK w ramach otwartego konkursu.

Niniejszą petycję składamy w reakcji na informację o pismach, które wpłynęły do Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. 4 marca oraz 15 kwietnia 2020 roku pani Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo, w listach kierowanych do przewodniczącego DKDS poprosiła o opinię w sprawie odwołania dyrektora BCK - pana Marcina Jasińskiego oraz powołania nowego dyrektora - pana Arkadiusza Majchra. Nadanie funkcji na okres 7 lat miałoby się odbyć bez rozpisania konkursu.

Sprzeciwiamy się takiej drodze postępowania i oczekujemy jawności procedur administracyjnych, transparentności działania władz oraz przeprowadzenia otwartego konkursu. W obecnym, trudnym czasie pandemii przejrzystość funkcjonowania władzy i uwzględnianie głosu mieszkańców i mieszkanek są tym bardziej istotne.

Jednocześnie, nawiązując do idei przedstawionych w konsultowanej Strategii Miasta #Warszawa2030 oraz wspomnianej wyżej unikatowej społecznej formule programu BCK, zwracamy się z prośbą o uwzględnienie w komisji konkursowej obecności przedstawicieli mieszkańców i organizacji pozarządowych działających na terenie Bemowa. Wnioskujemy także o wpisanie w wymogi konkursu i w umowie z przyszłym dyrektorem, jako jednego z kryteriów, kontynuacji dotychczasowych działań włączających mieszkańców w tworzenie programu BCK. Jako mieszkańcy i mieszkanki współtworzący tę instytucję chcemy uczestniczyć w podejmowanych decyzjach.

Z poważaniem,


Mieszkańcy i Mieszkanki    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mieszkańcy i Mieszkanki do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )