Odłów i redukcja populacji dzików w gminie Wieliczka

Jako Mieszkańcy Gminy Wieliczka żądamy podjęcia pilnych działań, mających na celu redukcję liczebności dzików w naszej okolicy.

 

Problem z dzikami jest od roku 2020 - wcześniej nie występowały ona na tym obszarze od wielu lat. Pojawiły się w okresie pandemii, panosząc się po terenach zarówno uprawnych, jak i zabudowanych. Na tych pierwszych dewastują uprawy i niweczą trud pracy rolników, na tych drugich - niszczą ogrodzenia, trawniki, a także sieją po prostu postrach wśród mieszkańców.

 

Mamy dośc ciągłego przerzucania się odpowiedzialnością za zaistniałą sytuację - zarówno ze strony Gminy, jak i Starostwa. To, że nie potraficie się "dogadać" jak poważni ludzie, jest po prostu żenujące, a my jako Mieszkańcy mamy prawo domagać się KONKRETNYCH  I ZDECYDOWANYCH działań, a nie tylko bezradnego rozkładania rąk, odwołując się do bezmyślnych przepisów. Przypominamy, że to przepisy są dla ludzi, a nie na odwrót! W związku z powyższym oczekujemy:

  • pilnego odłowu dzików i przenosin w inne miejsce za pomocą obiecanych odłowni
  • zezwolenia Kołom Myśliwskim na odstrzał dzików w odległości bliższej zabudowaniom niż 150 m (jeżeli właściciel terenu i sąsiedzi wyrażą zgodę)
  • stworzenia gminnego funduszu, finansującego zakup elektryzatorów (popularnych "pastuchów"), chroniących prywatne posesje przed wtargnięciem dzików.

 

Liczymy na podjęcie zdecydowanych działań w tym temacie jeszcze w okresie przedwakacyjnym. W przeciwnym razie, zmuszeni do podjęcia dalszych działań, które nagłośnią nasz problem, a Władzom Gminy i Powiatównie przysporzą fanów. 

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marcin do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...