Żoliborz potrzebuje szkoły podstawowej i przedszkola

Prezydent m. st. Warszawy
Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz

Pani Ewa Malinowska-Grupińska, 
Przewodnicząca Rady m. st. Warszawy

Pani Małgorzata Żuber-Zielicz 
Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady m. st. Warszawy 

 

Zwracamy się o pilne przyznanie środków umożliwiających budowę szkoły i przedszkola przy ul. Anny German na Żoliborzu29388432_1886103598066381_4505515723950391296_o.jpg    My niżej podpisani mieszkańcy Dzielnicy Żoliborz i okolic zwracamy się o pilne przyznanie środków umożliwiających budowę szkoły i przedszkola przy ul. Anny German zgodnie z projektem oraz uzyskanym pozwoleniem na budowę.  

Ostatnia szkoła podstawowa wybudowana na terenie Żoliborza powstała kilkadziesiąt lat temu. Od tamtej pory w Dzielnicy powstały nowe osiedla mieszkaniowe, w tym  Żoliborz Południowy i Żoliborz Powązki, na których docelowo będzie zamieszkiwać ok 20 000 ludzi. Z analizy demograficznej, wykonanej w tym roku,  wynika konieczność zapewnienia miejsc w szkołach i przedszkolach dla blisko 1600 dzieci z tego obszaru.

Istniejąca infrastruktura oświatowa nie jest w stanie zapewnić godnych warunków nauki, obecnie np.: lekcje odbywają się w systemie zmianowym a zajęcia wychowania fizycznego realizowane są na korytarzach szkolnych.  

Obszar położony przy ul. Anny German jest ostatnią działką w posiadaniu Dzielnicy, na której można wybudować zespół szkolno-przedszkolny, który w znacznej mierze zaspokoi potrzeby oświatowe nowopowstałych osiedli i będzie odpowiedzią na stale zwiększającą się liczbę mieszkańców i dzieci.  

Nowocześnie zaprojektowana szkoła i przedszkole pozwoli na optymalizacje warunków nauki i pracy a tym samym ograniczy zmianowość prowadzenia nauki również w innych szkołach w Dzielnicy.  

W naszej ocenie Dzielnica zamierza zbudować szkołę nowoczesną, przyjazną uczniom i nadążającą za wyzwaniami XXI wieku.  

Podjęcie natychmiastowych decyzji o przyznaniu dodatkowych środków na budowę naszej szkoły i przedszkola pozwoli uniknąć katastrofy edukacyjnej na terenie Żoliborza.  


Izabela Rychter, Stowarzyszenie Nowy Żoliborz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Izabela Rychter, Stowarzyszenie Nowy Żoliborz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...